Reklama

Prostota, funkcjonalność, naturalność – to tylko część zalet stylu skandynawskiego, który na dobre zadomowił się w naszych wnętrzach. Ten niezwykle modny ostatnio trend sprawdzi się doskonale podczas urządzania pokoju dla malucha, zarówno dla niemowlaka, jak też dla starszego dziecka. Czemu zawdzięcza swoją popularność?

Proste jest piękne

Prostota , a jednocześnie funkcjonalność – oto sekret sukcesu stylu skandynawskiego. Króluje wszechobecna biel oraz jasne, pastelowe kolory , dodające wnętrzu świeżości i lekkości. Stonowane barwy stają się jednocześnie idealnym tłem do barwnych dodatków: poduch, tapet czy pościeli, które wprowadzą maluchy w radosny nastrój i ożywią pomieszczenie. Proste linie mebli, nieskomplikowane formy graficzne, zabawne wzornictwo ... Wszystko to sprawia, że wnętrza podobać się będą zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Takie rozwiązania przypadną do gustu rodzicom, którzy od małego pragną rozwijać w dziecku indywidualizm, stawiając na oryginalne formy i barwy, zamiast typowego różu czy błękitu. Starannie dobrane motywy pozwalają stworzyć niezwykłe wnętrze, podkreślające charakter małego mieszkańca, a jednocześnie stanowiące idealne miejsce do zabawy, nauki oraz odpoczynku.

foto: Pinterest.com

Agnieszka Plesiak - architekt wnętrz
Architekt Wnętrz z ponad 10-letnim doświadczeniem w pracy dla międzynarodowych klientów oraz biur architektonicznych takich jak PM Group-Global, Devereux Architects oraz E.G.Pettit.