Reklama

Prostota, funkcjonalność, naturalność – to tylko część zalet stylu skandynawskiego, który na dobre zadomowił się w naszych wnętrzach. Ten niezwykle modny ostatnio trend sprawdzi się doskonale podczas urządzania pokoju dla malucha, zarówno dla niemowlaka, jak też dla starszego dziecka. Czemu zawdzięcza swoją popularność?

Pokój „rosnący” wraz z dzieckiem

Styl skandynawski jest uniwersalny , co z pewnością docenią wszyscy rodzice. Dzięki temu możemy zaaranżować pokój dla dziecka , który służyć mu będzie przez lata – wystarczy wprowadzenie niewielkich zmian, aby z przytulnego schronienia dla niemowlaka zmienił się w pierwszy warsztat małego odkrywcy, a później w miejsce pracy pierwszaka. Uniwersalne wzornictwo pozwala stworzyć wnętrze, w którym tak samo dobrze czuć się będą chłopcy i dziewczynki, jest też świetnym rozwiązaniem w przypadku, gdy rodzeństwo obu płci dzieli ze sobą pokój. Nieważne, czy mieszkamy w niewielkim mieszkaniu w bloku, czy też mamy do zagospodarowania duży dom jednorodzinny – styl skandynawski jest tak elastyczny, że dostosuje się do zróżnicowanych potrzeb. Kolejną jego zaletą jest ponadczasowość , umożliwiająca dowolne zestawianie tradycyjnych i nowoczesnych elementów wystroju (to znakomita okazja do wykorzystania starych, nieużywanych mebli). Twórcze łączenie kolorów i wzorów pozwala dopasować wnętrze do indywidualnych upodobań i wieku malucha, a jednocześnie zapewnia potężną dawkę pozytywnej energii!

Część: 2, 3

foto. Piterest.com

 

Agnieszka Plesiak - architekt wnętrz
Architekt Wnętrz z ponad 10-letnim doświadczeniem w pracy dla międzynarodowych klientów oraz biur architektonicznych takich jak PM Group-Global, Devereux Architects oraz E.G.Pettit.