Reklama

Na Manhattanie odbyły się największe w Stanach Zjednoczonych targi zabawek i produktów dziecięcych. Relację z tego wydarzenia przygotowała dla nas Magdalena Mazur, nasza korespondentka z USA.

Amerykańskie Międzynarodowe Targi Zabawek

W dniach  16 -19 lutego w  centrum Nowego Jorku na Manhattanie odbyły się największe w Stanach Zjednoczonych targi zabawek i produktów dziecięcych - Amerykańskie Międzynarodowe Targi Zabawek . Tegoroczne, mające miejsce już po raz 111 targi, otworzyła piosenkarka Alicja Keys . Zdobywczyni nagrody Grammy promowała współtworzoną przez siebie aplikację dla dzieci na urządzenia mobilne.  W Nowym Jorku swoje produkty zaprezentowało około 1 100 firm , których stanowiska rozplanowano w 12 różnych strefach . Można było zobaczyć ponad 15 000 produktów rozmieszczonych na 38 223 metrach kwadratowych .

 

Targi ToyFair 2014 - zabawkowicz.pl

Podczas targów w Nowym Jorku swoje produkty zaprezentowało ok. 1100 firm

 

Relację z targów przygotowała dla nas nasza korespondentka z USA Magdalena Mazur - aktywna mama czwórki dzieci, właścicielka firmy QElements , będącej dystrybutorem oryginalnych, wspierających rozwój zabawek i produktów dla najmłodszych, osoba doskonale znająca branżowe realia.

 

Targi ToyFair 2014 - zabawkowicz.pl

Magdalena Mazur podczas targów w Nowym Jorku

Inaczej niż w Europie

Targi w Nowym Jorku nie są tak duże i prestiżowe jak te odbywające się w Norymberdze. Międzynarodowe marki, jak np. Lego czy Mattel , prezentowały nowości wcześniej już pokazywane w Niemczech. Jednak w Norymberdze stoiska tychże firm są niczym zabudowane fortece, strzegące swoich tajemnic. W Nowym Jorku miały znacznie mniejsze pawilony i szeroko otwarte ramiona dla dziennikarzy , a nawet wcześniej umówionych blogerów.

 

Lego Mixels / Mattel Monster High

Lego Mixels / Mattel Monster High

Tego w Europie nie zobaczymy

Znaczną większość wystawiających się firm stanowili amerykańscy producenci . Nie było polskich firm, mimo że to okno na ogromy amerykański rynek. Można było za to spotkać nieznane w Polsce małe marki z Belgii, Francji, Hiszpanii, a nawet wystawców z Australii

Przeważająca część firm to małe przedsiębiorstwa , wynalazcy, twórcy prezentujący swoje niektóre naprawdę nowatorskie produkty , których ze względu na wysokie koszta wystawiania się na europejskich targach szybko u nas nie zobaczymy. Niestety często firmy te nie znają przepisów unijnych dotyczących zabawek i nie są gotowe na wprowadzenie swoich wspaniałych produktów na europejski rynek.

Dało się zauważyć w Javits Convention Center niewielką liczbę chińskich stoisk , które w Norymberdze zajmują całą oddzielną halę. Chińscy producenci prezentowali wysokiej jakości produkty, w atrakcyjnych cenach, ładnie zapakowanie. Gdyby nie wielkie napisy China, trudno byłoby zauważyć różnicę.

 

Najnowsze trendy

Widoczne trendy na Amerykańskich Targach Zabawek to modne teraz w USA zabawki edukacyjne , wspierające rozwój umiejętności w zakresie inżynierii, technologii, nauki, matematyki i sztuki  - tak zwane zabawki STEAM od angielskich słów Science, Technology, Engineering, Arts, Math.

Klocki Zometool

Klocki Zometool

Drugi trend na rok 2014 to zabawki zombie ... Wampiry odeszły w przeszłość. Trend zombie wydaje się jeszcze bardziej "obrzydliwy", modne lalki Monster High mają nawet widoczne kolorowe mózgi. Moda na ten rok to odrąbana ręka zdalnie sterowana, wypływające wnętrzności w uczącym anatomii potworze zombie czy gry planszowe zombie.

 

Targi ToyFair 2014 - zabawkowicz.pl

 Trend "zombie" jest widoczny wśród wielu producentów

 

Personalizowane produkty , dzięki którym dzieci będą mogły wyrazić swój styl oraz trenować wyobraźnię, w 2014 roku będą widoczne  nie tyko w zabawkach konstrukcyjnych, ale właściwie we wszystkich kategoriach: od figurek akcji aż po lalki, tworzenie biżuterii, misi, czy nawet możliwości kolorowania rowerków.

 

Targi ToyFair 2014 - zabawkowicz.pl

Plush Craft od Orb Factory

Zabawki w XXI wieku

Odwiedzając targi w Norymberdze oraz w Nowym Jorku można zauważyć jak różne są europejskie i amerykańskie gusta . Przykładem mogą być modne w Europie rowerki biegowe , które bardzo powoli wchodzą na amerykański rynek.

 

Rowerki biegowe - targi Toy Fair 2014

Rowerki biegowe Kazam

Podczas targów zostały rozdane po raz 14 nagrody TOTY (Toy Of The Year - Zabawka Roku) , odbyły się wykłady edukacyjne i biznesowe dotyczące sprzedaży, rozwoju, produkcji, marketingu oraz bezpieczeństwa zabawek w XXI wieku.

 

Targi ToyFair 2014 - zabawkowicz.pl

Już po raz czternasty przyznano nagrody TOTY (Toy Of The Year - Zabawka Roku)

 

 

Magdalena Mazur
Korespondentka Zabawkowicz.pl z USA. Mama czwórki dzieci, właścicielka firmy QElements, zajmującej się dystrybucją wyjątkowych zabawek i produktów dla dzieci, wspierających ich wszechstronny rozwój. Osoba o doskonałej znajomości branżowych realiów.