Reklama

Ogólnopolski raport obuwia dziecięcego ma na celu weryfikację polskiego rynku branży obuwniczej dla dzieci oraz wsparcie rodziców w poszukiwaniu bezpiecznego i komfortowego obuwia dla dziecka. W raporcie zostali przedstawieni wybrani producenci obuwia dziecięcego, których produkty przez miesiąc poddawane były wnikliwym testom. Publikacja wyników testów dostarcza rodzicom merytorycznie wartościowych oraz wiarygodnych informacji.

Cel i sposób przeprowadzenia testów

Testy obuwia dla dzieci mają na celu weryfikację polskiego rynku branży obuwniczej dla dzieci, poprzez analizę poszczególnych cech wybranych modeli. W trwających 1 miesiąc testach wzięły udział następujące marki:

Obuwie dla dzieci przetestowane zostało przez wytypowane mamy blogerki z Klubu Mam Ekspertek , posiadające bogate doświadczenie oraz niezbędną wiedzę dotyczącą odzieży i artykułów dziecięcych. W gronie testerek znalazły się blogerki cieszące się dużą popularnością i nieposzlakowaną opinią wśród swoich użytkowników, oczekujące od produktów dla swoich dzieci spełniania określonych, wysokich standardów. Klubowiczki uczestniczyły również w profesjonalnym szkoleniu z zakresu prawidłowego doboru obuwia dla dziecka, prowadzonym przez znanego fizjoterapeutę Pawła Zawitkowskiego .

Fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski przygotował również ankiety, zawierające szczegółowe kryteria oceny obuwia, mające największy wpływ na zdrowie i komfort stopy dziecka. Podczas testów pod uwagę brane były następujące wytyczne:

1. Podeszwa

 • jakość i rodzaj materiału
 • sposób uginania się
 • miejsce uginania się
 • dostosowywanie się podeszwy do ruchów stopy
 • wąska czy szeroka w śródstopiu (szczególnie w śródstopiu)
 • dostosowywanie się do podbicia stopy, wysokie czy niskie podbicie
 • wygoda dla dziecka przy swobodnym poruszaniu się i zabawach

2. Materiał

 • jakość i rodzaj materiału
 • rodzaj wyściółki
 • estetyka wykonania
 • kolorystyka
 • łatwość zakładania na nogę przez rodzica i dziecko
 • ogólna opinia

Podczas końcowej oceny poszczególne modele mogły zostać dodatkowo przydzielone do jednej z poniższych kategorii:

 1. Wszechstronne
 2. Wyjątkowe
 3. Obuwie, które nie przeszkadza stopie

 

TESTERKI OBUWIA

W testach obuwia wzięły udział mamy blogerki z Klubu Mam Ekspertek, razem ze swoimi dziećmi:

Malwina

www.rekamimamy.pl

Bogna

www.bebeandcompany.pl

Żaneta

znaczkijakrobaczki.blogspot.com

Grażyna

parentingowy.com

Monika

laschejunk.blogspot.com

Kasia

millionfeetabovetheground.blogspot.com

Matylda

mojedolcevita.blogspot.com

Ania

milowewzgorze.blogspot.com

Ala

poliszmamidzieciole.blogspot.com
   

 

WYNIKI TESTÓW OBUWIA

 

Obuwie dziecięce Attipas

Podczas testów obuwie firmy Attipas uzyskało bardzo dobre oceny u wszystkich testerek. Zostało uznane za produkt wysokiej jakości, w pełni bezpieczny dla stóp dziecka.

zobacz szczegóły testu »

 

Obuwie dziecięce Bartek

Testowane buty dziecięce Bartek zostały uznane za bardzo uniwersalne, wygodne i praktyczne, doskonale nadające się na zimowe dni.

zobacz szczegóły testu »

 

Obuwie dziecięce Befado

Wygoda i wysoka jakość: te dwie cechy zostały najbardziej docenione przez mamy-testerki.

zobacz szczegóły testu »

 

Obuwie dziecięce Bobux

Obuwie Bobux spotkało się z dużym entuzjazmem testerek. Testowane buty okazały się precyzyjnie dopracowane i giętkie, jednym słowem – buty idealne.

zobacz szczegóły testu »

 

Obuwie dziecięce Cayole

Jedyne w swoim rodzaju, idealne kalosze – taką opinię od testerek otrzymało gumowe obuwie firmy Cayole.

zobacz szczegóły testu »

 

Obuwie dziecięce Deichmann-Elefanten

Obuwie firmy Elefanten podczas testów zdobyło opinię nie przeszkadzającego stopie i nie krępującego ruchów dziecka.

zobacz szczegóły testu »

 

Obuwie dziecięce Emel

Wyroby firmy Emel jednogłośnie spodobały się wszystkim testerkom.

zobacz szczegóły testu »

 

Obuwie dziecięce PediPed

Testerki w butach marki PediPed najbardziej doceniły wygodę, staranne wykonanie oraz bezpieczeństwo, które zapewniają stopie.

zobacz szczegóły testu »

 

Obuwie dziecięce Cool Club Smyk

Testy wykazały, że marka Cool Club zapewnia dzieciom wysokiej jakości, ciepłe i wygodne buty.

zobacz szczegóły testu »

 

Podczas końcowej oceny poszczególne modele mogły zostać dodatkowo przydzielone do jednej z następujących kategorii: „wszechstronne” , „wyjątkowe” , „obuwie, które nie przeszkadza stopie” . Poniżej przedstawiamy wyniki:

 1. Wszechstronne Bartek
 2. Wyjątkowe PediPed , Cayole , Befado
 3. Obuwie, które nie przeszkadza stopie Attipas , Bartek , Befado , Bobux , Cayole , Deichmann Elefanten , Emel , PediPed

PODSUMOWANIE TESTÓW

Przeprowadzone przez blogerki z Klubu Mam Ekspertek testy obuwia dziecięcego pokazują, że na polskim rynku znajdziemy wiele wartościowych marek oraz modeli. Wszystkie z testowanych produktów spełniały wymagane normy, przede wszystkim dotyczące bezpieczeństwa oraz wygody dziecka. Znaczna większość biorących udział w testach modeli obuwia dziecięcego posiadała elastyczną, zginającą się w odpowiedni sposób podeszwę, która dopasowywała się do ruchów stopy. Wśród nich znalazło się wiele modeli uniwersalnych, dopasowanych zarówno do stopy z wysokim, jak i z niskim podbiciem. Regulację umożliwiało m.in. specjalne sznurowanie, poduszeczka umieszczona pod językiem buta czy rzepy. Obuwie w większości przypadków wykonane było z wysokiej jakości materiałów, zapewniających jednocześnie skuteczną ochronę przed niesprzyjającymi warunkami zewnętrznymi (zimno, wilgoć), jak również właściwą wentylację. Zadowalający był także poziom estetyczny, wśród testowanych butów nie brakowało zarówno typowo dziecięcych i kolorowych, jak też bardziej stonowanych modeli, a także obuwia typu unisex.  

Na polskim rynku możemy zatem odnaleźć obuwie dziecięce, które zapewni stopie dziecka właściwe warunki rozwoju oraz nie będzie krępować ruchów. Warto postawić na solidne wykonanie z najwyższej jakości gatunków, praktyczne rozwiązania ułatwiające zakładanie i użytkowanie bucika, a także sięgać po wykorzystywane podczas produkcji nowoczesne technologie.

Produkt Przyjazny Mamie i Dziecku

Wszystkie produkty testowane oraz rekomendowane przez Klub Mam Ekspertek  otrzymują specjalny certyfikat „Produkt Przyjazny Mamie i Dziecku”.

 

Raport stworzony został przez portal Zabawkowicz.pl oraz Klub Mam Ekspertek przy współpracy z wybranymi testerkami Klubu.

 

Pobierz wersję raportu w formacie PDF