Reklama

Dzieciaki co roku niecierpliwie czekają na mikołajkowe prezenty - najlepiej ukryte w ciepłej skarpecie czy pod poduszką. Pamiętajmy, że takie podarunki nie powinny być zbyt drogie (z zakupowymi szaleństwami poczekajmy do świąt Bożego Narodzenia). Które zabawki będą idealne na taką okazję? 


  • Przemyślane zakupy - spontaniczne prezenty sprawdzają się naprawdę dosyć rzadko... Zastanówmy się, jaki prezent będzie odpowiedni do wieku, zainteresowań oraz temperamentu dziecka. Musi być również bezpieczny, najlepiej, gdyby pozytywnie wpływał na rozwój malucha.
  • Nie liczy się cena, a niezwykła atmosfera - pamiętajmy, że w przypadku mikołajkowych upominków nie liczy się cena, a raczej niezwykła atmosfera związana z ich otrzymaniem. Nasze pociechy uwielbiają magiczną aurę, związaną z oczekiwaniem na przyniesione przez Świętego Mikołaja prezenty. Postarajmy się więc, aby były pięknie zapakowane i swoim wyglądem także sprawiały przyjemność. 
  • Wspólne przygotowania - wieczorem w przeddzień mikołajek możemy wspólnie z dzieckiem przygotować specjalną skarpetę na prezent, bądź też inne przeznaczone do tego miejsce. Maluchy będą miały naprawdę mnóstwo radości. 
  • List do Mikołaja - oczywiście, dzieci mogą też napisać wcześniej list do Mikołaja - dzięki temu będziemy lepiej znać ich pragnienia. Warto jednak tłumaczyć dziecku, że nie wszystkie są możliwe do spełnienia... Poniżej kilka pomysłów na atrakcyjne i niedrogie prezenty.

 

Kolorowanki

Kolorowanie to nie tylko świetna zabawa, lecz także aktywność rozwijająca zdolności manualne, wyobraźnię oraz kreatywność dziecka. To również świetny pomysł na przyjemne spędzanie długich, zimowych wieczorów, a nawet... na wspólne malowanie w większym gronie, co staje się możliwe dzięki kolorowankom w większym formacie. 

 

Kolorowe miasta

Ta wyjątkowa kolorowanka artystyczna powstała dzięki współpracy wielu twórców. Przypadnie do gustu starszym dzieciom, a także dorosłym, którzy z przyjemnością obejrzą piękne obrazki z nabardziej znanych miast na świecie. Świetna zabawa, oryginalny projekt i dobry wstęp do nauki geografii. Cena ok. 45 zł.

więcej o produkcie

Kolorowanki, labirynty, zabawy

Maluchy z radością spędzą długie chwile kolorując zabawne stworki, rozwiązując różnego rodzaju zagadki, czy też szukając drogi wyjścia z labiryntu. W ten sposób ćwiczą jednocześnie zdolności manualne oraz spostrzegawczość i zdolność logicznego myślenia. Kolorowanki występują w kilku częściach, każda z nich kosztuje ok. 3 zł. 

więcej o produkcie

Giga kolorowanka od Bazgroszyt.pl

Kolorowanie to świetna sprawa, a co dopiero kolorowanie na tak dużych arkuszach! Teraz możemy bawić się razem, w większej grupie - a to oznacza jeszcze więcej radości i emocji. Do wyboru kolorowanki przedstawiające m.in. ludzkie ciało lub zoo. Cena ok. 25 zł

więcej o produkcie

 

Tradycyjne gry dla dzieci

Tradycyjne - bo nie komputerowe... Pozwalają odpocząć od nowych technologii, które tak czy inaczej obecne są w życiu naszych dzieci. Stwarzają też okazję do wspólnego, rodzinnego spędzania czasu. W zależności od wybranej gry, maluch może trenować zdolność logicznego myślenia, liczenia, czy też umiejętność przegrywania - która jest naprawdę bardzo cenna!

 

Memo wycinanki

Klasyczna gra w memory w urozmaiconym wydaniu. Piękna oprawa graficzna, nawiązująca do naszej polskiej tradycji, spodoba się dzieciom ze względu na żywe kolory i atrakcyjne ilustracje. Te wyjątkowe memory pozwalają trenować nie tylko pamięć, lecz mogą także dopomóc skutecznie w nauce języka angielskiego. Cena ok. 40 zł.

więcej o produkcie

Story Cubes

Genialna w swojej prostocie gra, która uczy maluchy (i dorosłych!) kreatywności. Wystarczy 9 kostek z różnymi ikonkami, aby wyczarować niezwykłą historię... Ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia! Świetny sposób, by uczyć starsze dziecko formułowania myśli, wyrażania emocji, po prostu opowiadania historii. Story Cubes dostępne są w wielu wersjach i rozszerzeniach np. "Podróże", "Baśnie", "Prehistoria". Cena ok. 40 zł.

więcej o produkcie

Chińczyk "Piracka Wyspa"

Tradycyjny "chińczyk" w nowej odsłonie - pięknej, drewnianej i atrakcyjnej dla malucha. Z pewnością dziecku przypadną do gustu kolorowe, zabawne pirackie figurki, a dorosłym solidne wykonanie. Cena ok. 60 zł.

więcej o produkcie

 

Książki

Myślisz, że książki są nudne i nie ma szans, aby dziecko zafascynowane tabletami i aplikacjami się nimi zainteresowało? Warto próbować, wybierając do tego celu atrakcyjne dla malucha publikacje, które wciągną go w swój niezwykły świat, rozwijając jednocześnie wyobraźnię oraz zachęcając do nauki czytania. 

 

Miasteczko Mamoko

Niezwykła książka bez słów, która skutecznie pobudza wyobraźnię zarówno dzieci, jak i dorosłych. Na każdej stronie możemy śledzić losy poszczególnym bohaterów - sympatycznych zwierzaków. Najpierw jednak musimy odszukać ich w tętniącym życiem mieście... Cena ok. 30 zł

więcej o produkcie

Tupcio Chrupcio

Tupcio Chrupcio to seria książeczek dla najmłodszych. Na ich kartach sympatyczna myszka zmaga się z różnymi problemami, dobrze znanymi naszym pociechom. W serii poruszane są takie sytuacje, jak np. lęk przed ciemnością, pierwszy dzień w przedszkolu, trudności z zasypianiem. Cena ok. 26 zł.

więcej o produkcie

Kapelusz Napoleona

Seria książeczek Wydawnictwa Jedność ma na celu przybliżenie dzieciom postaci historycznych, takich jak np. Kleopatra, Aleksander Wielki, Krzysztof Kolumb. W przystępny i wciągający sposób każda z nich opowiada fikcyjną historię, dzięki której maluchy poznają najważniejsze fakty z życia wielkich ludzi. Cena ok. 11 zł. 

więcej o produkcie

 

 

Zobacz więcej pomysłów na mikołajkowe prezenty!

Zdjęcie pochodzi ze strony dreams.co.uk.

 

 

Maria Paderewska
Redaktor prowadząca www.zabawkowicz.pl. Copywriter, współpracuje z agencjami PR i portalami internetowymi. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Warszawskim.