Reklama

W przypadku starszych dzieci, tablet może nie tylko zapewnić ciekawą i wciągającą rozrywkę, lecz również służyć do nauki oraz poszerzania wiedzy zdobywanej na co dzień w szkole. Możemy też zastanowić się nad zakupem bardziej "dorosłego" sprzętu, który będzie służył naszym pociechom przez dłuższy czas. 

 

Wybierając tablet dla dzieci, zastanówmy się, po co go kupujemy - czy będzie wykorzystywany przede wszystkim do celów edukacyjnych, grania w gry, czy też oglądania materiałów multimedialnych. Pamiętajmy, że starszym dzieciom może już nie pasować typowo dziecięcy design np. jaskrawe barwy, specyficzne obudowy. W zestawieniu znalazły się popularne tablety dla dzieci (i nie tylko), w przedziale cenowym od ok. 300 zł do ok. 2000 zł. 

Zobacz co wybraliśmy

Okiem eksperta

 

EduTab 2+ Overmax

Nowszy model Edu Tab przeznaczony jest dla dzieci w wieku szkolnym. Nie jest – jak większość tabletów dla dzieci – różowy.  Producent postawił na fiolet, który nie dość, że mniej rzuca się w oczy, to będzie się też mniej brudzić w trakcie intensywnego użytkowania.  Ponadto, urządzenie dysponuje zestawem wbudowanych aplikacji edukacyjnych - znajdziemy tu program do karaoke, sporo bogatych materiałów wideo czy komplet gier logicznych. EduTab2+ otrzymał rekomendację edukacyjnego serwisu społecznościowego dla dzieci Sieciaki.pl – projektu Fundacji Dzieci Niczyje, największej w Polsce organizacji pozarządowej dbającej o bezpieczeństwo dzieci. 

Goclever Play Tab

Producent mówi o wytrzymałości, obecności modułu Wi-Fi i prostej przeglądarce internetowej, którą rodzic może kontrolować przy pomocy tzw. "białej listy" - a więc wyselekcjonowania kilku stron odpowiednich dla jego progenitury. Fajną sprawą jest też kontrola czasu użytkowania, czyli wyznaczenie okresu, po którym nastąpi wyłączenie urządzenia lub wymóg podania "hasła rodzica". W ten sposób utrzymujemy automatyczny nadzór nad czasem, jaki dzieciak spędza na rozrywce. A robić jest co: preinstalowane aplikacje przeznaczone do nauki liter i cyfr to podstawa, do której dodano też programy dbające o naukę pisania, rysowania i liczenia. Obraz wyświetlany jest na 8-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości 1024 x 768, w formacie 4:3. 

 

Szymon Marcjanek
Redaktor Naczelny
grupy blogów Nowych Technologii www.techManiaK.pl

 

 

Zdjęcie pochodzi ze strony  webanywhere.co.uk .