Reklama

Czy tego chcemy czy nie, nowoczesne technologie stanowią nieodłączny element życia naszych pociech. Towarzyszą im już od najmłodszych lat, stanowiąc bardzo atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych rozrywek.

 

Warto uczyć maluchy rozsądnego korzystania z tabletów i wybierać modele pozwalające na mądre i wspólne spędzanie czasu. Dzięki aplikacjom edukacyjnym oraz zaawansowanym systemom kontroli rodzicielskiej tablet będzie nie tylko ciekawy dla malucha, lecz także pożyteczny i bezpieczny. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając tablet dla dzieci.

W zestawieniu znalazły się najpopularniejsze tablety w różnych przedziałach cenowych - znajdziemy w nim zarówno sprzęt kosztujący ok. 200 zł, jak również ten, za który zapłacimy ok. 800 zł. 

 

Okiem eksperta

 

Samsung Galaxy Tab 3 Kids

Sprzęt oparto o specyfikację "pełnoprawnego" Galaxy Taba, co zapewni mu dobrą wydajność i 7-calowy wyświetlacz o dobrej rozdzielczości. W środku jednak zadbano o całą masę aplikacji dedykowanych naszym pociechom, co powinno być wystarczającym powodem do zwrócenia uwagi na propozycję koreańskiej firmy.

LeapFrog LeapPad Ultra

Na Allegro znaleźć można tablety firmy LeapFrog, która specjalizuje się w produkcji elektroniki zorientowanej pod kątem dzieciaków. LeapPad Ultra jest najnowszą propozycją, opartą na poprzednich modelach - Explorerze i LeapPad Tablet. Wszystkie trzy propozycje można bez większego wysiłku znaleźć w Polsce. LeapFrog stawia przede wszystkim na edukację, autorskie aplikacje i gry, które możecie dokupywać osobno. Znajdziecie tu dwa aparaty do wideorozmów i wykonywania prostych zdjęć, 7-calowy ekran, wzmacnianą konstrukcję i specjalny dżojstik, który jednak nie pozbawia funkcjonalności ekranu dotykowego.

 

Szymon Marcjanek
Redaktor Naczelny
grupy blogów Nowych Technologii  www.techManiaK.pl

 

 

Zdjęcie pochodzi ze strony readwrite.com