Reklama

W co się bawić, kiedy pogoda nie dopisuje i cały dzień musimy spędzić w domu? Twórcze zabawy to świetny pomysł nawet w przypadku najmłodszych dzieci. Wystarczy zaopatrzyć się w bezpieczne dla nich kredki, flamastry dla dzieci oraz inne artykuły plastyczne.

 

Bezpieczne kolorowanie

Małe dzieci uwielbiają kolorować – najchętniej pomalowałyby na wesołe kolory telewizor, dywan i jeszcze parę innych rzeczy… Jak pogodzić ich nieposkromiony twórczy zapał z troską o porządek we własnym mieszkaniu? Warto zaopatrzyć się w parę przydatnych gadżetów, jak na przykład specjalne maty do malowania wodą. Nie zapominajmy, że kolorowanie to także świetny trening różnych umiejętności malucha, nawet jeśli na razie niezbyt mu ta czynność wychodzi. W ten sposób uczy się prawidłowego trzymania przyborów piśmienniczych, odpowiedniej siły nacisku, a także koordynacji wzrokowo-ruchowej. Okaże się to nieocenione podczas nauki pisania! 

Mata do malowania wodą Aquadoodle

to świetny pomysł, dzięki któremu dziecko będzie mogło swobodnie malować, a rodzice nie będą obawiać się o stan podłogi czy mebli.

więcej o produkcie

Piesek w łatki do kolorowania

warto wytłumaczyć maluchowi, że kolorowanie jest czymś dobrym, o ile robimy to w dozwolonych miejscach. Taką ciekawą, trójwymiarową przestrzenią do działań twórczych może być sympatyczny piesek.

więcej o produkcie

Makieta statku pirackiego

to ekologiczna, papierowa makieta, która gwarantuje mnóstwo emocji i dobrej zabawy. Statek możemy ozdabiać w dowolny sposób, chociażby malując go zmywalnymi pisakami, dołączonymi do zestawu.

                                   więcej o produkcie

 

 

Kredki dla najmłodszych

Dawno skończyły się czasy, kiedy dzieci miały do dyspozycji tylko jeden rodzaj kredek. Dziś powstaje wiele ich rodzajów, a niektóre z nich dedykowane są specjalnie najmłodszym maluchom. Często są one wyprofilowane w odpowiedni sposób, aby dopasowywać się do małej rączki oraz uczyć od małego prawidłowego chwytu. To nie tylko świetny pomysł na zabawę w deszczowy dzień – to także inwestycja w przyszłość naszej pociechy. Z pomocą takich kredek możemy wyczarować piękny obrazek, pokolorować kolorowankę lub stworzyć wspaniałe dekoracje do rodzinnego teatrzyku kukiełkowego.

Block Crayon - klocki i kredki w jednym

czy to możliwe? Tak, na rynku znajdziemy pomysłową zabawkę, która łączy wspaniałe właściwości kredek świecowych oraz kolorowych klocków. Dzięki nim dziecko stworzy nie tylko piękne obrazki, lecz również niezwykłe konstrukcje, rozwijające jego wyobraźnię przestrzenną.

                                  więcej o produkcie

Trójkątne kredki

trójkątny kształt kredek pomaga maluchom przygotować się do nauki pisania, jednocześnie dając mnóstwo przyjemności płynącej z tworzenia małych dzieł sztuki.

 więcej o produkcie

Crayon Car - kredka i puzzle

to gwarancja, że dziecko nie znudzi się zbyt szybko!

więcej o produkcie

 

 

Nie tylko kredki

Chociaż rysowanie i kolorowanie daje wiele radości, warto sięgać po zróżnicowane techniki plastyczne. Szczególnie ważne dla rozwoju manualnego dziecka jest chwytanie, ściskanie, ugniatanie czy lepienie. Takie możliwości dają różnego rodzaju masy plastyczne, które może ono formować w dowolny sposób. Zyskuje na tym również jego wyobraźnia i kreatywność. Nie zapominajmy też o wszelkiego rodzaju naklejkach – maluchy przepadają za nimi, a manipulowanie małymi przedmiotami także wyjdzie im na dobre.

Wyklejane obrazki 

 z miękkich, piankowych elementów powstaną piękne obrazy, przedstawiające kolorowe zwierzaki morskie czy inne stworzenia. Wszystko zależy od pomysłu dziecka!

więcej o produkcie

Moje pierwsze biureczko Play Doh

to wspaniała przestrzeń do tworzenia różnych prac plastycznych, a przede wszystkim tych wykonywanych za pomocą przyjemnej i lubianej przez dzieci ciastoliny.

więcej o produkcie

Magiczna masa plastyczna

z jej pomocą maluch ulepi zabawne zwierzaki, szybkie samochody, pyszne ciasteczka… A może po prostu kolorowe kule bądź kwadraty? Masa jest miła w dotyku, nietoksyczna i łatwa do formowania. 

więcej o produkcie

 

 

Maria Paderewska
Redaktor prowadząca www.zabawkowicz.pl. Copywriter, współpracuje z agencjami PR oraz portalami internetowymi. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na UW.