Reklama

Każda metoda ułatwiająca dzieciom naukę języków obcych jest dobra. Ważne jest jednak aby dziecko chciało systematycznie brać udział w nauce języka. Do tego niezbędne są niestandardowe pomoce dydaktyczne, które spowodują, że spotkanie z nauką będzie świetna zabawą. Karty obrazkowe Niemiecki i Angielski dla dzieci to zbiór pomysłów na kreatywną zabawę z dzieckiem. Świetnie sprawdzą się zarówno w domu jak i na zajęciach w przedszkolu czy klubie malucha.

W zestawach znajduje się poradnik ułatwiający poprowadzenie zajęć z dziećmi, płyta CD z nagraniami piosenek i słówek oraz 104 kolorowe karty ze słówkami. Po jednej stronie po polsku, po drugiej po angielsku, na obu z rysunkiem.

Autor podpowiada, jak przeprowadzić 33 zabawy. Karty z obrazkami świetnie sprawdzą się przy nauce różnych umiejętności logicznych oraz językowych. Porównywanie przedmiotów, dostrzeganie różnic, która rzecz jest mniejsza, dłuższa; zapamiętywanie (pokazujemy kartę i chowamy, przypominamy szczegóły); pisanie oraz pytania – to tylko wybrane pomysły na pracę z dzieckiem. Zabawy w grupie mogą polegać na prezentowaniu: scenek, min, szukaniu par, rozpoznawaniu i przynoszeniu właściwych kart.

Materiały zawierają polską i angielską/niemiecką wymowę słówek zarówno w formie pisanej i dźwiękowej. Dzięki melodyjnej wymowie native speakera dzieci szybciej nauczą się płynnej wymowy.

Zestaw zawiera:

  • 104 kolorowe, dwustronne karty angielsko-polskie, lub polsko niemieckie.
  • poradnik dla rodziców i nauczycieli, który poprowadzić zabawy
  • płyta CD z nagraniami słówek i piosenek.

 

W serii ukazały się:

Wydawnictwo EDGARD