Reklama

Wskakuj do basenu i graj w superodlotowe gry!

Prezentujemy propozycje trzech zabaw, które urozmaicą harce dzieci w wodzie i zachęcą je do nauki pływania.

Rekin!

Jeden gracz jest "Rekinem", zajmuje on pozycję po jednej stronie basenu. Pozostali gracze są "Rybami". Oni gromadzą się po drugiej stronie basenu.

Ryby przedostają się na stronę Rekina, starając się uniknąć jego ewentualnego ataku. Kiedy wszystkie ryby dotrą już na drugą stronę, choć na pewno niektóre zostaną zaatakowane, gra może rozpocząć się raz jeszcze. Tym razem Rekinami będą schwytane ryby. Zwycięża Ryba, która najdłużej zdołała uniknąć ataku rekina.

Marco Polo

To jest berek - gra nazwana na cześć słynnego odkrywcy.

Jeden gracz to "Marco". Przez cały czas musi mieć zasłonięte oczy. Pozostali gracze odpływają w różne miejsca basenu. Kiedy Marco krzyknie "Marco", wszyscy gracze muszą powtórzyć "Polo". Marco zaś próbuje odgadnąć, skąd dochodzą odpowiedzi, i stara się klepnąć graczy. Ostatni klepnięty gracz w kolejnej rundzie będzie Marco.

Łowca pereł

Do tej gry będą potrzebne "perły", które wrzucamy do basenu. Pertą musi być coś, co utonie, tak jak klucz czy mała plastikowa butelka wypełniona kamyczkami. Będzie potrzeba mniej pereł, niż jest graczy - nurków.

Wrzucamy perty do basenu. Każdy nurek musi znaleźć pertę. Nurek, który nie znajdzie perty, odpada z gry. Grajcie, dopóki nie wyłonicie zwycięzcy. Oczywiście to wy ustalacie, ile będzie rund!

Pamiętajcie, by po skończonej grze wyciągnąć z dna basenu wszystkie perły.

Foto

Podróże małe i duże - niezwykłe gry i zabawy dla chłopców
Książka tryska poczuciem humoru i jest kopalnią wesołych pomysłów. Zamieszczone w niej gry i zabawy są idealne na wakacje i wycieczkę, na słońce i deszcz! Z nią nikt nie marudzi, wszyscy miło i beztrosko spędzają czas!
Skierowana jest do wszystkich chłopców, którzy będą świetnie się bawić, spędzając czas na wesołych grach, pomysłowych kwizach i zaskakujących zgadywankach. Powinni sięgnąć po nią rodzice, wychowawcy i opiekunowie kolonii- wszyscy organizujący dziecom wolny czas!