Reklama

Chmurrra Burrra zaprezentuje na targach kolekcję jesień-zima 2020 stworzoną we współpracy z Marianną Oklejak, znaną polską ilustratorką książek (m.in. ukochanej przez przedszkolaki serii o Basi), graficzką i autorką książek dla dzieci, takich jak Cuda wianki czy No to gramy!

 

Kolekcja stworzona z Marianną Oklejak jest inspirowana polskim folklorem, jest więc w pewnym sensie powrotem do polskich korzeni. Znajdziemy w niej wiele charakterystycznych elementów takich jak np. hafty czy tradycyjne polskie wzory w nowej aranżacji. Zachwycą nas takie materiały, jak m.in. muślin, żakard, aksamit w nasyconych, żywych kolorach. Ubrania posiadają certyfikat Oeko-Tex 100 lub GOTS.

 
   

Nadruki wykonano farbami wodnymi przyjaznymi dla dzieci. Dzianiny wyprodukowano i uszyto w Polsce. Kolekcji będzie oczywiście towarzyszyła książeczka dla dzieci z ilustracjami autorki.
 Ale to jeszcze nie koniec nowości! Już wiosną Chmurrra Burrra pokaże nam przepiękną kolekcję stworzoną z kolejną polską ilustratorką i graficzką - Agatą Królak, której ilustracje były prezentowane na festiwalach i wystawach m. in. w Nowym Jorku, Tokio, Londynie, Brukseli 

i Paryżu.

 Markę Chmurrra Burrra stworzyły dwie mamy – Katarzyna Rudzka i Natalia Sikora, które wywodzą się ze świata wydawniczego. Chciały połączyć swój zachwyt nad sposobem postrzegania świata przez dzieci z miłością do polskiej ilustracji i książek. Poprosiły więc najlepszych polskich ilustratorów  o współpracę przy tworzeniu kolekcji ubranek oraz książeczek dla dzieci. Chmurrra Burrra udało się stworzyć bardzo zaangażowaną społeczność rodziców, która szuka w marce inspiracji na spędzanie czasu z dzieckiem 

w ciekawy sposób, a książki są właśnie takim tematem do rozmowy. Dziecko czyta książeczkę, później może nosić na bluzce czy spodniach sylwetkę ulubionego bohatera. Tematy z książek rodzice mogą z dzieckiem pogłębiać i eksplorować je nie tylko w domu!

 

www.chmurrraburrra.com