Reklama

 

Bobas odkrywa naukę Co sprawia, że ptak lata? Czym właściwie są te atomy, cząsteczki, a nawet kwarki? Właściwie, jak to się dzieje, że widzimy, bądź słyszymy dźwięki? Jak uczyć czegoś, czego sami nie rozumiemy? Zwłaszcza maluchy?! Z pomocą przychodzą kolejne książeczki cyklu Bobas odkrywa naukę, w których trudne zagadnienia z dziedziny fizyki przedstawiono w sposób przyjazny małym dzieciom. Opowiastki amerykańskiej autorki Ruth Spiro o zmysłach, zasadach fizyki, czy skomplikowanej naturze to idealne pozycje, na pierwsze naukowe książki dla ciekawych wszystkiego maluchów.

Nowe pozycje w serii – „Inżyniera lotnicza!”, „Kwarki”, „Wzrok!”, czy „Słuch!” – przedstawiają skomplikowane zagadnienia naukowe oczami dziecka i wpisują się w nurt edukacji STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics – Nauka, Technologia, Inżynieria, Matematyka), która ma na celu zwiększenie udziału tych dyscyplin, jako jednej wspólnej całości, w edukacji dzieci. Jednocześnie STEM ma wzmocnić kompetencje dzieci z zakresu nauk ścisłych i technicznych i ułatwić im przyswajanie wiedzy. Cykl Egmontu Bobas odkrywa naukę pomaga wprowadzać zalążki konceptu STEM już na etapie pierwszych miesięcy i lat dziecka. W sam raz dla wszystkich najmłodszych odkrywców.

Pierwsze słowa

Dwulatek, a nawet roczniak może sprawić, że helikopter wzbije się w powietrze. Sam otworzy wielką szafę na ubrania. Weźmie udział w akcji strażackiej. Nie potrzebuje do tego tabletu, ani nawet interaktywnych zabawek. Wystarczą książki! Pozycje dla najmłodszych, z ruchomymi, przesuwanymi elementami z serii Pierwsze słowa w Akademii Mądrego Dziecka wydawnictwa Egmont zainteresują każdego malucha. Ich atrakcyjna forma sprawia, że często są to pierwsze książki, po które dzieci sięgają samodzielnie i same próbują je przeglądać. Dzięki ruchomym elementom takie książki rozbudzają dziecięcą ciekawość. A dodatkowo dają dziecku poczucie sprawczości. To w końcu dzięki niemu chomik biega w kołowrotku, małpka huśta się na gałęzi, a dźwig przenosi ciężki ładunek.

Pierwsze bajki

Kolejne książeczki w Akademii Mądrego Dziecka to dalsze niespodzianki. Nowy cykl Pierwsze bajeczki, a w nim „Dobranoc, mała pando!”, „Dzień dobry, samochodziku!” i „Dzień dobry, samolociku!” to proste historie i przyjazne ilustracje. Ruchome obrazki znane z innych pozycji uatrakcyjniają przekaz, wzbudzając zainteresowanie wśród maluchów, rozwijają sprawność manualną i dostarczają mnóstwo radości. Proste obrazki przemawiające do wyobraźni małego dziecka prowokują je do zadawania wielu pytań. Historyjki snute przy tej okazji stają się pretekstem do konwersacji o świecie, o uczuciach, których dziecko już doświadcza, nie rozumie i chce poznawać. Soczyste, zabawne i dynamiczne ilustracje dostosowane do wieku dziecka zachęcają do rozmów. Pierwsze bajeczki to publikacje lubianej przez dzieci ilustratorki Nathalie Choux, która jest autorką wydawanych w serii Akademia Mądrego Dziecka Pierwszych słów.

Wstąpcie do Akademii Mądrego Dziecka i… bawcie się razem z nami!