Reklama

Sam magazyn liczy 120 stron i jest wydany w pełnym kolorze, na dobrej jakości papierze. Dostępny jest w salonach sieci EMPIK, oraz w prenumeracie. Dodatkowo magazyn jest wydawany w wersji elektronicznej pod postacią PDF, ePub i mobi. Dla każdego coś miłego.

 

Redakcja zaznacza, że pismo zostało stworzone w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Artykuły ( podobnie jak w grach! ) mają różny poziom trudności oraz rekomendowany wiek dla czytelnika. Znajdziecie takie, dla których zrozumienia nie trzeba prawie żadnej wiedzy informatycznej, ale również takie, które wymagają już od odbiorcy sporego doświadczenia.

 

Celem jest to aby czytając magazyn każdy  doszedł do etapu, w którym wszystkie materiały będą zrozumiałe. Kto wie, może w ten sposób wykonacie pierwszy krok do zostania profesjonalnym programistą?

 

Zapewne zauważyliście na okładce dwie zabawne postaci. To Bit i Bajt, którzy będą nam   towarzyszyć podczas lektury. Ich zadaniem jest przekazywanie bardzo cennych ciekawostek z dziedziny programowania i informatyki. Być może dzięki tej wiedzy zabłyśniecie przed kolegami i koleżankami, oraz pozytywnie zaskoczycie nauczycieli.

 

Redakcja postarał się o bardzo duży, różnorodny materiał. Podkreśla również, że do współpracy zaangażowano najbardziej rozpoznawalne nazwiska w polskiej informatyce takie jak min. Prof. Krzysztof Diks, Gynvael Coldwind czy też najlepsi trenerzy ze szkół programowania. Lista autorów jest naprawdę imponująca.

 

Co znajdziemy w pierwszym wydaniu Juniora?

 

Poznacie język programowania Python, programując w świecie Minecrafta, swoją pierwszą grę!Nauczycie się programować aplikację www, budując niezwykłą Encyklopedię Pokemonów, poznacie Unity, niezwykłe narzędzie do tworzenia gier 2D i 3D. Dowiecie się więcej o niesamowitej historii i budowie komputerów. Przekonacie się, że matematyka nie musi być taka straszna, szczególnie jeżeli możesz jej użyć do budowy gier. Zapewne każdy z Was, wie czym są mapy Google, ale czy wiecie jak one działają? Tego dowiesz się czytając magazyn. Do tego poznacie czym jest tajemnicza Chmura i co oznacza programowanie w niej. W końcu dowiecie się dlaczego warto uczyć się programowania, oraz gdzie szukać fajnych miejsc do nauki kodowania.

 

Oczywiście to nie wszystko. W środku znajdziecie wiele, wiele więcej!

 

Będziemy obserwować rozwój czasopisma. Trzymamy kciuki bo nauka programowania to bardzo pozytywna inicjatywa. Zachęcamy do lektury!

 

Strona magazynu: www.prorgamistajr.pl

 

Strona na FB: www.facebook.com/ProgramistaJunior