Reklama

Seria Listy od Misia Ptysia składa się z 24 listów adresowanych imiennie do dzieci i wysyłanych cyklicznie – co 2 tygodnie. Treścią listów są opowieści Misia Ptysia, który chce być przyjacielem wszystkich dzieci.  Historyjki o misiu, jego rodzinie, spotykanych w lesie zwierzętach, zabawach, przysmakach i rozmaitych ciekawostkach są początkiem wielkiej fascynującej przygody. Podczas czytania listów dzieci poznają świat Misia Ptysia, rozwijają wyobraźnię i spostrzegawczość. Oczekiwanie na kolejny list jest dla dzieci niezwykłym emocjonującym doświadczeniem, a zawarte w nim niespodzianki, w tym również zadania do wykonania, ogromną radością. 

 

 

 

Seria ta powstała także z myślą o rodzicach, którzy czytając dzieciom listy, przeniosą się wraz z dziećmi w świat pełen przygód. Będą towarzyszyć dzieciom nie tylko w poznawaniu świata, przybliżaniu rozmaitych ciekawostek, np. o życiu pszczół, o zwierzętach domowych i dziko żyjących, o bakteriach i metodach ich zwalczania, ale także w omawianiu trudnych wychowawczych problemów, np. samotności, smutku, złości.

Listy od Misia Ptysia mogą towarzyszyć dzieciom w domu, na spacerze, w podróży. Będą świetną zabawą dla dzieci, które lubią spędzać czas w ciekawy, kreatywny sposób. Listy pełne niespodzianek zapraszają zarówno do samodzielnej zabawy, jak i do udziału w większym gronie – przyjaciół lub rodziny. Zespół Zabawkowicza.pl poleca tę serię.

 

 

 

Joanna Białobrzeska - pedagog, nauczyciel i wydawca. Od ponad 20 lat pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Pisze także dla nich książki, podręczniki i materiały ćwiczeniowe. Założycielka Przedszkola, Gimnazjum i Szkoły Podstawowej Didasko

 

Więcej na: https://didasko.com.pl/pl/c/LISTY-OD-MISIA-PTYSIA/72