Reklama

K’nex to niesamowite zabawki konstrukcyjne , które łączą w sobie cechy tradycyjnego budowania z klocków z tworzeniem ruchomych, przestrzennych konstrukcji. Są to bardzo pomysłowe i kreatywne zestawy klocków, które pozwalają na zbudowanie niezwykłych ruchomych konstrukcji.

 

Kilka słów o historii powstania klocków K’NEX:

Historia K'NEX rozpoczęła się podczas pewnego tłocznego, hałaśliwego wesela, w 1988, Amerykanin Joel Glickman, w celu zabicia czasu, bawił się słomkami do napojów. Zginając je i łącząc na różne sposoby przyszedł mu do głowy odkrywczy pomysł: musi być jakiś sposób na takie łączenie słomek, aby dzieci mogły się nimi bawić. Tak to nieoczekiwanie powstał system K'NEX nowa generacja systemu klocków nie tylko dla dzieci. Od 1992 roku zabawki 'NEX są dostępne na rynku amerykańskim, a od 1994 roku w Europie, Japonii i Australii. Obecnie są znane prawie na całym świecie.

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek budowy

Aby rozpocząć  budowę swojego modelu, odszukaj i postępuj zgodnie z kolejnością numerków. Każdy element ma swój kształt i kolor. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie, znaleźć elementy w zestawie, które pasują, a następnie połączyć je ze sobą. Dla ułatwienia ułóż swój model w tym samym kierunku co instrukcje na obrazkach podczas budowy. Strzałki pokazują gdzie należy połączyć  części, ale nie wszystkie punkty połączeń posiadają strzałki. Części, które są zaznaczone wybranym kolorem oznaczają kroki które zostały już wykonane we wcześniejszych etapach.

W sprzedaży dostępne są między innymi zestawy:

  • K’nex dinozaury-Ten zestaw zawiera ponad 250 części oraz silnik zasilany bateriami. Zbuduj wybrany model, uruchom silnik i spójrz jak budzi się do życia! Załączona instrukcja do budowy K'NEXosaurusa, oraz dodatkowego modelu.
  • K’NEX Turbo Jet--2-w-1! Zbuduj naddźwiękowy odrzutowiec, następnie zbuduj śmigłowiec z obrotowymi wirnikami. Ponad 400 prętów K'NEX i złączek, oraz silnik zasilany bateriami. Zbuduj odrzutowiec z zmechanizowanymi obracającymi się kołami, oraz z otwieranym kokpitem. Możesz też wybrać zbudowanie śmigłowca z zmechanizowanymi śmigłami które możesz umieszczać pionowo bądź poziomo. Na stronie internetowej można sprawdzić 25 pomysłów na inne konstrukcje.
  • K’NEX Samochody-Przemierzaj pokój z zestawem do budowy samochodów od K'NEX! Używaj 120 klasycznych części K'NEX do zbudowania 11 różnych samochodów wyścigowych
  • K’NEX Samolot-Użyj Klasycznych elementów K'Nex do budowy samolotu i odleć.

Zestaw składa się z 61 elementów.

  • K’NEX Ciężarówka-Zestaw składa się z 67 elementów.  Połącz z samolotem i helikopterem (sprzedawane oddzielnie) aby zbudować prom kosmiczny z otwieranymi lukiem towarowym!
  • K’NEX Helkopter-Zestaw składa się z 62 elementów
  • K'nex diabelski młyn-Ten zmechanizowany, napędzany silnikiem elektrycznym Diabelski Młyn może obracać się zarówno zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub w kierunku przeciwnym - w dwóch różnych prędkościach. Zestaw składa się 344 części.

 A więc: WYMYŚLAJ I BUDUJ!

 

                               

 

Na stronie www.knex.com/instructions można znaleźć dokładną instrukcję oraz pomysły na inne konstrukcje. Wystarczy wpisać kod który znajduję się z tyłu na każdym opakowaniu.


Każdy znajdzie coś dla siebie wśród zabawek K’nex. Są to doskonałe prezenty dla twórczych maluchów.