Reklama

 W Dzień Dziecka TVP ABC rozpoczęło emisję nowego, animowanego serialu dla dzieci "Rodzina Treflików", który powstał w gdyńskiej wytwórni Studio Trefl. Jest to pierwsza polska produkcja na szeroką skalę wykorzystująca technologię wydruku 3D.

 

Serial ten skierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 6 lat, a wyróżnia go to, że został zrealizowany w bardzo wymagającej technice animacji lalkowej (dla uzyskania jednej sekundy bajki animator musiał wykonać 25 zdjęć)

„Rodzina Treflików” jest pierwszą polską produkcją animowana wykorzystującą technologię wydruku 3D. W tej technice powstały głowy bohaterów serialu, wiele rekwizytów, ale przede wszystkim wymienne pyszczki lalek. Ich wymiana w trakcie animowania sprawia, że postać wygląda jak żywa.

 

Tytułową rodzinę Treflików tworzą: Mama, Tata oraz dzieci: Treflik i Treflinka, a w codziennych przygodach towarzyszą im Ciocia, sąsiad Robobot, ale przede wszystkim Mały Wujcio – tajemniczy przybysz z odległej krainy, którego widzą tylko dzieci.

 

Serial promuje przyjazną i otwartą postawę wobec innych, zachęca małych widzów do odkrywania świata i pokazuje, że nowa przygoda może czaić się tuż za rogiem. Rodzina Treflików, poza tym że zgrana, to na dodatek jest bardzo rozśpiewana i roztańczona. Każdy odcinek serialu zawiera dwie piosenki, które albo stanowią zabawny komentarz do bieżących wydarzeń albo humorystyczne rozwinięcie akcji. Piosenki przybliżają dzieciom różne style muzyczne – od operowych arii, przez poezję śpiewaną po dziecięce kołysanki.

 – Spokojna narracja, opowieści pozbawione przemocy, wesołe piosenki, sympatyczne postaci, a także pastelowe, przyjemne dla oka barwy sprawiają, że serial „Rodzina Treflików” pozytywnie wpływa na rozwój dziecka – tłumaczy Kazimierz Wierzbicki, założyciel Studia Trefl S.A. – Dołożyliśmy wszelkich starań, aby czas spędzony z Treflikami był radosny, wartościowy i całkowicie bezpieczny.

Aktualnie na serial składa się 13 odcinków o długości 8 minut każdy i już trwa już produkcja kolejnych 13 epizodów.

Producentem serialu „Rodzina Treflików” jest Studio Trefl – wytwórnia filmów animowanych stworzona w 2013 roku w Gdyni przez Kazimierza Wierzbickiego, założyciela m.in. spółki Trefl SA, producenta puzzli i gier planszowych, lidera na polskim rynku, który eksportuje swoje produkty do ponad 50 krajów świata.

Reżyserem serialu jest uznany twórca Marek Skrobecki, a bohaterów bajki animowali m.in. Adam Wyrwas i Piotr Ficner. Głosu serialowym postaciom użyczyli znani aktorzy: Joanna Jabłczyńska (Treflinka), Jarosław Boberek (Tata), Krystyna Tkacz (Ciocia) oraz Cezary Kwieciński (Mały Wujcio). Piosenkę tytułową zaśpiewała Natalia Kukulska.

KILKA CIEKAWOSTEK Z PLANU FILMOWEGO

  • 16 miesięcy zdjęć,
  • 7 stanowisk animacyjnych,
  • 1 animator realizował 4 sekundy animacji dziennie,
  • do zdjęć powstały 82 lalki,
  • 850 rekwizytów,
  • 4 scenografie plenerowe (las, pustynia, ulica, plener),
  • 5 scenografii wnętrz (pokoje Treflika i Treflinki, salon, dom Cioci, łazienka),
  • ekipa filmowa w czasie zdjęć do serialu wypiła 6709,5 l wody, 

WIĘCEJ: www.rodzinatreflikow.pl/