Reklama

Kokodyl narodził się z potrzeby stworzenia wielofunkcyjnych zabawek, które bawią, cieszą, a zarazem uczą i wspierają rozwój dziecka. Chciałam zaprojektować zabawkę z duszą, charakterem, dużą dawką fantazji, działającą na emocje, rozbudzającą pasje do tworzenia i odkrywania świata zmysłów, dźwięków oraz zapachów natury.

Zabawki są zaprojektowane z pasją i odpowiedzialnością, tak aby poza najważniejszym - byciem przyjacielem dzieci, pomagały w poznawaniu świata zmysłów, rozwijały motorykę, uczyły i bawiły jednocześnie. Poza funkcją rozwojową zabawek bardzo istotna jest dla mnie ich estetyka, forma, dobór kolorów, faktur, tkanin czy wypełnień. Każdy Kokodyl ma swoją osobowość, wrażliwość i przeznaczenie. Każda zabawka ma specjalnie dobrane materiały, wypełnienia oraz dodatkową funkcję. Wszystko to razem sprawia, że każdy Kokodyl jest unikalną zabawką, przeznaczoną do rozwoju konkretnego zmysłu lub umiejętności u małego dziecka.

Snurek, Jeżyk i Pan C to najnowsza kolekcja sensorycznych zabawek Kokodyla. Kolekcja jest inspirowana leśną naturą, która ma pobudzać dziecięce zmysły i wyobraźnię. Dzięki strukturalnym wypełnieniom znajdującym się w poszczególnych elementach zabawek, ich noskach, łapkach czy bucikach zabawka ma pobudzać zmysł dotyku. Przesuwające się łuski czy kuleczki delikatnie dźwięczą i szeleszczą, stymulując zmysł słuchu. Dodatkowo każda z zabawek ma swoją unikalną funkcję, co sprawia że wszystkie razem uzupełniają się i tworzą wspólną kolekcję. Trzy maskotki razem stymulują różne sfery zmysłów i pozytywnie wpływają na rozwój maluchów. Mają intrygować, rozbudzać wyobraźnię, zachęcać do zabaw manualnych przez dotykanie i uciskanie, rozwijać zmysły i motorykę, a przede wszystkim być oddanymi kumplami wszystkich dzieci, i najlepszymi towarzyszami w odkrywaniu świata zmysłów! SNUREK Snurek posiada funkcję sznurowania. Bardzo chętnie nauczy wszystkie dzieci trudnej sztuki wiązania sznurowadeł, węzełków i supełków, ćwicząc przy tym koncentrację i rozwijając zdolności manualne. Łapki, buciki i nosek wypełnione są łuskami i pestkami, które stymulują dotyk i słuch.

JEŻYK Jeżyk to niezwykła przytulanka kryjąca w sobie różnorodne funkcje. Posiada kieszonkę, w której umieszczony jest woreczek-termoforek z pestkami wiśni. Po podgrzaniu i umieszczeniu go w brzuszku jeżyka zabawka oddaje ciepło, pomagając w walce z kolkami i miło kojąc dzieci do snu. Dodatkowo poszczególne elementy jeżyka wypełnione są sensorycznymi kuleczkami i łuskami, które szumią i szeleszczą stymulując zmysł dotyku i słuchu dzieci.

PAN C Pan C jest energetycznym stworem, który w kieszonce na brzuszku kryje woreczek-poduszeczkę z suszonymi kwiatami lawendy. Kwiaty lawendy kryją w sobie najbardziej pożądane składniki, wpływjaą kojąco na układ nerwowy, mają właściwości antyseptyczne, a zarazem pobudzają umysł i zmysły. W kieszonce Pana C można też schować smoczek czy książeczkę, można powierzyć mu jakiś skarb albo podarować cukierka.

Wszystkie zabawki sto autorskie projekty. Produkowane są w Polsce z dbałością o bezpieczeństwo, estetykę wykonania i odpowiedzialny design. Wykonane z atestowanych materiałów, posiadają znak CE. Zabawki doskonale sprawdzają się jako pomoc w terapii integracji sensorycznej.

więcej: kokodylapolana.pl