Reklama

Twórcą projektu POGO jest Rodion Zenevich z Łotwy, który zwyciężył w SaloneSatellite WW Moskwie w 2015 roku. Wcześniej ten sam projektant w 2012 zajął 3 miejsce w SaloneSatellite z modułami dmuchanymi KLIKO (wielkogabarytowe nadmuchiwane zabawki).

 

Nazwa nowego projektu pochodzi od łotewskiego czasownika „pogat”, co oznacza „połączenia przycisków”. I na tym właśnie polega zabawa, na łączeniu ze sobą filcowych elementów. Projektant chciał stworzyć bezpieczne, miękkie i w soczystych kolorach, modułowe zabawki dla dzieci i tak zrodził się pomysł na POGO.

Produkt ten niesamowicie rozwija wyobraźnię, dzieci mogą zbudować tak naprawdę, co tylko chcą pojazdy, samoloty, różne stwory, korony, maski, wszystko zależy od ich pomysłowości i kreatywności.

 

Zabawa z POGO świetnie stymuluje motorykę małą przy łączeniu ze sobą elementów, jak również dużą, kiedy budowle stają się naprawdę duże. Doskonale rozwija myślenie przestrzenne, zdolności konstrukcyjne oraz umiejętność współpracy i komunikacji w grupie.

Dzięki wygranej projektant ma nadzieję, że produkt wiosną tego roku pojawi się już na rynku.