Reklama

"Wpadła bomba do piwnicy, napisała na tablicy: SOS, głupi pies, tam go nie ma, a tu jest...". Ta i wiele innych podwórkowych wyliczanek, została w naszej pamięci jeszcze z czasów dzieciństwa. Prosty, rytmiczny, melodyjny, rymowany, a czesto nawet dźwiękonaśladowczy tekst szybko wpada w ucho i pozwala dzieciom pochwalić się swoimi pierwszymi wierszykami nauczonymi na pamięć oraz rozstrzygnąć wszytskie podwórkowe spory. Dzięki zabawnym tekstom, oraz przesympatycznym ilustracjom, które znajdziemy wewnątrz książek, możemy przenieść się z naszymi pociechami do bajkowych krain śmiechu i zabawy oraz poznać wielu przesympatycznych bohaterów, którzy pozostaną w ich pamięci na długie, długie lata. 

Wierszyki i rymowanki dla dzieci to świetne rozwiązanie na pierwsze książki czytane dzieciom, ponieważ zawierają wiele ilustracji oraz interesujący dzieci tekst. Dzięki oszczędności w słowach rodzice mogą nie tylko czytać najmłodszym przezabawne wierszyki, ale również opowiadać różne, wymyślone historie. 

W tym TOPie znajdziecie kilka ciekawych propozycji rymowanek, które przypadną do gustu nie tylko dzieciom, ale również ich rodzicom.