Reklama

Jesień w pełni. Zabawa na powietrzu przestaje być frajdą. Co robić z naszymi maluchami? My proponujemy książeczki do opowiadania. Teraz 15% taniej. Na poniedziałkowe wieczory proponujemy:

„Już jadę”, „Czy duży czy mały?”, "Super Tata" Hevre Tullet

To trzy kartonowe książeczki do opowiadania. Polecamy je wszystkim  rodzicom małych dzieci. Pobudzają wyobraźnie zarówno roczniaków jak i  dorosłych. Rodzic i dziecko, wspólnie przeglądając książeczkę tworzą  swoją opowieść. Kolorowe obrazki są jedynie inspiracją, która ma wywołać  skojarzenia i pobudzić kreatywność. Krótkie dźwiękonaśladowcze wyrazy  włączają aktywnie maluszka do zabawy z książeczką. „Już jadę” to  obrazkowa historyjka o małym czerwonym samochodziku, który przemierza  wielki świat. „Duży czy mały” to historyjka o małej rybce, która staje  się coraz większa…, a potem…. ktoś jest jeszcze większy …. a "Supert  tata" pokazuje dlaczego tata jest super.

Kup tutaj:

 

„Liczę do stu” Magali Bardos

Ta kolorowa książeczka to świetny sposób na naukę liczenia. Barwne obrazki wprowadzają dziecko w świat liczb. Przewracamy strony, opowiadamy historię o misiach i nagle… nasze małe dziecko umie liczyć do 10! Z każdą stroną wprowadzamy kolejne liczby i kolejne opowieści, które  pobudzają wyobraźnię matematyczną malucha. Książeczkę polecamy również dzieciom starszym, które będą uczą się lub będą uczyły tabliczki mnożenia. Przetestowaliśmy, działa!

Kup tutaj:

 

 

„Auta” Stephan Lomp

Kolorowe miasto z książeczki Auta daje olbrzymie możliwości

interpretacji zdarzeń, tworzenia historii i budowania akcji. Bohaterowie Jerzyk Jurdo, czy Policjantka Kiki mogą mieć niezliczoną ilość przygód.  Wszystko zależy od inwencji i wyobraźni opowiadającego historię – dziecka lub rodzica. Książeczka uczy spostrzegawczości, wyszukiwania  szczegółów i zmusza do koncentracji. Polecamy ją dzieciom już od 1,5 roku życia. Książka dostała wyróżnienie w kategorii Kultura w konkursie Świat Przyjazny Dziecku zorganizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w 2014 roku.

Kup tutaj:

 

 

„Mała książka o gwarze warszawskiej” - Maria "Mroux" Bulikowska

Wszystko się zmienia. Ludzie, miejsca i język, którym się posługujemy. Warszawa jest tego najlepszym przykładem. Kto dziś pamięta dawną gwarę warszawską? Rozumie słowa sztany, doliniarz, trąbizupka? No właśnie….:) Mała książka o gwarze warszawskiej to swoisty słownik obrazkowy dawnej Warszawy. Można ją czytać i malować, bawić się przekształcaniem słów na „warszawskie”. Książeczkę polecamy nie tylko dla Warszawiakom!

Kup tutaj:

 

Sebastian Szczepan - tata Tosi
Sebastian Szczepan - tata Tosi, dla której założył sklep LAMALA z zabawkami i najlepszą literaturą dziecięcą, miłośnik wspólnego czytania z dziećmi również z tymi które samodzielnie czytać już potrafią. Prowadzi księgarnię i sklep gdzie fachowo doradza rodzicom szukającym zabawek i książek dla swych pociech. Wierzy ze zabawka czy książka to nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim medium do przekazania dziecku przez rodzica konkretnych idei, wartości czy uczuć.
Strona internetowa księgarni: www.lamala.pl