Reklama

Kiedy wchodzimy na blog m-koronka, odkrywamy „blog pełen pasji wyrażonej za pomocą tkaniny, igły, nożyczek, drewna, farby...”. Pani Monika, autorka prac,  otwiera przed nami magiczny, bajkowy świat ręcznie szytych zabawek, z których każda ma swoją własną historię, wspaniałe ubranka i mnóstwo pięknych akcesoriów.

zabawki szyte ręcznie mkoronka lalki

Każda z postaci żyje w tym magicznym świecie stworzonym przez artystkę. „Inspirację czerpię z życia. Od zawsze kochałam miniatury chciałam zrobić kilka rzeczy właśnie w miniaturze, lalki przypominające ludzi, mebelki dla nich, akcesoria. Taki mały własny świat.” mówi Pani Monika.

zabawki szyte ręcznie mkoronka lalki

Autorka w bardzo oryginalny sposób prezentuje swoje prace, tworzy dla każdej lalki dla dziewczynek historię jej życia i wprowadza nas w każdy szczegół. „Kiedy zaczęłam szyć lalki chciałam oryginalnie zaprezentować je na blogu. Wymyśliłam więc historię o dwóch lalkach, gdzie w każdym kolejnym "odcinku" prezentowałam kolejne zrobione rzeczy.

zabawki szyte ręcznie mkoronka lalki

Okazało się, że ta moja historia wciągnęła nie tylko dzieci, ale też wiele mam. Dzieci fascynuje ten świat bo laleczki są przebierane, mają swoje miniaturowe zabawki, śpią w łóżeczku czy kołysce, jeżdżą wózeczkami. Wszystko oczywiście jest zrobione ręcznie przeze mnie.” – opowiada nam Pani Monika.

 

zabawki szyte ręcznie mkoronka lalki

Każda laleczka jest oryginalna i niepowtarzalna i posiada duszę, czego nie odnajdziemy w zabawkach robionych seryjnie. „Niejednokrotnie ktoś napisał, że moje lalki żyją, mają duszę! Kiedy urodziła się Hania (córeczka moich bohaterów) dostałam ponad 50 komentarzy z gratulacjami oraz mnóstwo prezentów od innych szyjących osób. Każda lalka zrobiona ręcznie, z pasją jest niepowtarzalna, tak jak każdy człowiek. I tak jak człowiek ma duszę.” – mówi autorka.

Odwiedzając blog, możemy krok po kroku poznać historię „życia” jej małych bohaterów. Poznajemy Weronikę, która pewnego dnia poznaje Błażeja. Widzimy jak nawiązuje się między nimi uczucie i Błażej oświadcza się swojej ukochanej laleczce. Obserwujemy każdy dzień z życia bohaterów, ich zajęcia i rozrywki. Cieszymy się razem z naszymi bohaterami, kiedy dowiadujemy się, że Weronika jest w ciąży i uwielbiamy obserwować jak mała Hania (córka naszej lalkowej pary) rośnie, bawi się i poznaje świat.  Możemy obserwować, jak postępują prace umeblowania pokoiku dla malutkiej Haneczki. Pani Monika dzieli się z nami swoimi pomysłami wystroju pokoju, pisze o swoich trudnościach z wykonaniem poszczególnych akcesoriów. Każdy dzień z życia bohaterów udokumentowany jest na cudownych zdjęciach, z których każde zrobione jest z pasją i miłością do swoich wyszytych postaci..

zabawki szyte ręcznie mkoronka lalki

Każdego miłośnika bajkowych historii zapraszamy do odwiedzenia tego wspaniale wyszytego rękami Pani Moniki świata!