Reklama

Pluszakowe postacie

Króliki, krowy, borsuki, niedźwiedzie w pluszowych wcieleniach od razu znajdują miejsce w czułych objęciach dziecka. Jak tu ich nie tulić? Zainspirowane kolorami świata, kształtami zwierząt i miękkością tkanin czule wyłapują spojrzenia podziwiających je dzieci i rodziców.

myszki lalka ręcznie szyta


„Humorki szyję razem z siostrą - opowiada nam Aneta Dersley. Ja zajmuję się ich projektowaniem ale razem dobieramy materiały i kolory. Z wykształcenia jestem projektantem wnętrz i wzornikiem po poznańskiej ASP a moja siostra Joanna Roskowska jest po szkole ekonomicznej. Czyli dobrałyśmy się znakomicie.”

 

 lalka ręcznie szyta


Inspiracja

Humorki powstały z inspiracji córki Pani Anety, Amelii, która chodziła do przedszkola gdzie nie było plastikowych zabawek. Artystki razem wymyślają i ręcznie szyją zabawki „bardziej lub mniej hUmorzastych przyjaciół. Większość imion dla naszych „stworków” nadała Amelia. Ona również przetestowała je  "materiałowo" na różnego rodzaju piknikach, spacerach, ekspedycjach – opowiada Aneta Dersley”

 

kraby lalka ręcznie szyta


Kotek Miauu, Hindu Sisters, Pięknisie, Misiak Peli, Czarna Owca....beeeeeeee, LeMuur otulone są w przepiękne materiały, kipiące koralami. Patrzą na nas prze kolorowe guziki, zastępujące oczy. Pluszaki zmieniają odzienie w zależności od pory roku, czy okazji – jeśli wybierają się na miastoJ. Crab i Craba w tonacji czarno – białej lub w kratę. Szczypce ręcznie uszytych krabów są szeleszczące dzięki folii, która została w nie wszyta. Małe dzieci będą zachwycone.

Natchnienie

„Nadal ręcznie szyjemy i wymyślamy – mówi Aneta Dersley. Rok temu do naszej drużyny dołączył brat Amelii - Nathan. Dzieci są niesamowitym natchnieniem do szycia zabawek. Słyszymy różne historie jakie wymyślają na ich temat, a gdy któremuś zdarzy się zgubić hUmorka i jest wielki płacz to zaraz przybiegamy z nowym ulubieńcem.”

 

 lalka ręcznie szyta


Dla dorosłych czy dla dzieci?

Ręcznie szyte zabawki są przeróżne. Autorkom trudno powiedzieć, które podobaja się najbardziej. „Każde dziecko jest inne więc każde ma swojego wybranego ‘stworka’. Zazwyczaj chłopcy lubią małpki i krety a dziewczynki króliki i misiaki.

Nasze misiaki podbiły serca zarówno młodszych jak i starszych miłośników pluszaków. Cieszy nas to i daje olbrzymią motywację do dalszego szycia i tworzenia coraz to nowszych postaci. Ciekawie jest usłyszeć kiedy ktoś zamawia hUmorka dla znajomego mówiąc, że mu go przypomina.”

 

ręcznie szyte zabawki

 

Imię dla MuuuBelli wybrała czytelniczka –  fanka na blogu artystek.

Co było pierwsze materiał czy pomysł na zabawkę?

Czasem tkanina jest inspiracją do uszycia kolejnego wcielenia Misiaka Peli.

 

Pela lalka ręcznie szyta

 

Więcej informacji znajdziecie na blogu hUmorki-stworki