Reklama

Ile lalek tyle rodzajów tkanin. Izabella Gkagkanis to tworzenia swoich wyjątkowych lalek wykorzystuje wszelkie napotkane materiały: wełnę, bawełnę skórę.

ręcznie robione lalki gagani

„Wszystkie zabawki i inne przedmioty – opowiada nam artystka, Izabella Gkagkanis - wykonane są z materiałów z odzysku- ubrań, które wcześniej są wyprane w biodegradowalnym środku piorącym. Na każdej zabawce jest karteczka- informacja, mówiąca o tym z jakich konkretnie ubrań pochodzą fragmenty, czyli np.: sweter, płaszcz, szalik itd.”

ręcznie szyte Lalki Gagani


Każda ręcznie szyta Lalka Gagani jest inna. Wyraz twarzy, ubranie, tkanina, wzorki, koronki nie wspominając już o kolorze włosów, szalikach i naszyjnikach – różni je wiele. Jednak niesamowite przytulanki są ze sobą spokrewnione. Gagani mają trochę z kota, trochę z muchomora i może kawałek z kosmity.
„Inspiruje mnie wszystko z przewagą przyrody. Dzieciom podobają się głównie psy i liski i sowy pozytywki, młodszym te z grzechotkami w środku (powstają z nakrętek od butelek plastikowych).

ręcznie szyte Lalki Gagani


Izabella Gkagkanis ręcznie wykonała wszystkie lalki dla dzieci. „Każdą zabawkę wymyślam i szyję sama od początku do końca – mówi autorka”. I wszyscy, którym spodobała się konkretna powinni wiedzieć, że są niepowtarzalne, bo każdej artystka oddaje część siebie.

Niepowtarzalność i wyjątkowość powinna zmobilizować, tych, którym się spodobały – bo nie ma dwóch takich samych. Jeśli ktoś Was uprzedzi – pozostaje tylko indywidualne zamówienie.

Więcej o Lalkach Gagani na www.gagani.pl