Reklama

Już po raz trzynasty Komitet Ochrony Praw Dziecka organizuje konkurs – Świat przyjazny dziecku. To liczący się głos w dyskusji na temat bezpiecznych i rozwijających produktów, miejsc oraz inicjatyw dedykowanych dzieciom. Do udziału zapraszamy firmy produkujące, importujące i dystrybuujące produkty dla dzieci.  Idea, jaka towarzyszy konkursowi, od lat pozostaje niezmienna – chcemy tworzyć Świat przyjazny dziecku. Zależy nam na promowaniu wśród rodziców idei świadomych zakupów i pomocy w wyborze zabawek, książek, gier i miejsc pomagających wychowywać dziecko na szczęśliwego, zdrowego emocjonalnie człowieka. Od lat w Kapitule konkursu zasiadają wybitni specjaliści i autorytety – psycholodzy, pedagodzy, artyści, działacze społeczni - Dorota Zawadzka, Tomasz Alexandrowicz, prof. Adam Frączek, Magdalena Kordaszewska, dr hab. Wojciech Małolepszy, prof. Mieczysław Wasilewski, Robert Myśliński, Artur Barciś, Magdalena Łaziarkiewicz, KAYAH, Monika Mrozowska, Tomasz Brzozowski. Od wielu lat patronem honorowym konkursu jest Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska oraz Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalik.

W tym roku do konkursu można zgłaszać produkty w następujących kategoriach – miejsca przyjazne dziecku, inicjatywy i wydarzenia dla dzieci, bezpieczeństwo dziecka, zdrowie, zabawa, kultura, dom, dziecko w szkole, dziecko i Internet, ekologia w życiu dziecka oraz rehabilitacja dziecka.

W każdej kategorii decyzją Kapituły zostanie przyznana jedna nagroda główna i dwa wyróżnienia. Ocenie podlegać będzie bezpieczeństwo i jakość wykonania, pomysł, innowacyjność, wpływ na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dziecka, funkcjonalność, estetyka i design, dostosowanie produktu pod względem formy i treści do wieku rozwojowego dziecka, korzyści dla dziecka.

Udział w konkursie daje wymierne korzyści marketingowe i wizerunkowe. Pozwala na posługiwanie się logotypem Komitetu Ochrony Praw Dziecka i logotypem konkursu Świat przyjazny dziecku, gwarantuje współpracę z Komitetem w zakresie rozpowszechniania informacji o wyróżnionych produktach oraz uzyskanie referencji, udział w plebiscytach – Wybrane przez mamę i Zauważone przez tatę, pamiątkowe dyplomy i statuetki, udział w uroczystej Gali kończącej XIII edycję konkursu Świat przyjazny dziecku.

Konkurs jest także formą zbierania funduszy na działalność statusową Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Wszelkie środki finansowe uzyskane z opłat konkursowych przekazywane są na bezpośrednią pomoc naszym podopiecznym.

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do końca października 2014 roku. Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie konkursu „Świat przyjazny dziecku” oraz pod wskazanymi danymi kontaktowymi: 504 190 740, projekty@kopd.pl. Zachęcamy także do śledzenia aktualności na stronie facebookowej Komitetu Ochrony Praw Dziecka.