Reklama

Średni pobór prądu urządzenia to tylko 18 W, a maksymalny przepływ powietrza osiąga 306 m3 na godzinę. Pomimo tak dużej wydajności, jest to najcichszy oczyszczacz powietrza na rynku. Może pracować emitując dźwięk o natężeniu zaledwie 16 dB!

Jonizacja Plasmacluster i nawilżanie 

Technologia PlasmaclusterOczyszczacz powietrza wyposażony jest w generator Plasmacluster, która nasyca powietrze aerojonami. Wypuszczane są wraz z oczyszczonym powietrzem. Jony Plasmacluster neutralizują zapachy, roztocza, wirusy i bakterie, działając na odległość. Technologia Plasmacluster zapewnia także korzystną dla zdrowia ilość jonów ujemnych i dodatnich w powietrzu. Skuteczność Plasmacluster została wielokrotnie potwierdzona naukowo, w tym m.in. przez renomowany Uniwersytet Tokijski.

Poza funkcją oczyszczania powietrza, Sharp KC-A50EUW jest także wyposażony w system inteligentnego nawilżania ewaporacyjnego. Na bieżąco bada temperaturę oraz wilgotność względną powietrza i wypuszcza tyle pary wodnej, aby cały czas utrzymać idealny poziom nawilżenia. Wraz ze wzrostem temperatury, urządzenie redukuje wilgotność względną, zapobiegając parności powietrza.

Tani w eksploatacji - ekonomia działania

Sharp KC-A50EU-W jest także jednym z najbardziej ekonomicznych oczyszczaczy powietrza. Zarówno filtr HEPA, węglowy (zmywalny), jak i filtr nawilżacza, dzięki zastosowanym materiałom, mogą działać nieustannie nawet przez 10 lat! W przypadku samego filtra HEPA, w szczególnie zanieczyszczonych obszarach Polski, okres ten może być znacznie krótszy (około 3 lat).

Dodając zimnej wody z lodem do zbiornika, urządzenie może posłużyć jako wydajny klimatyzer ewaporacyjny podczas upałów.

Automatyczne oczyszczanie powietrza oraz ochrona rodzicielska!

Cały proces oczyszczania i nawilżenia powietrza jest w nim zautomatyzowany. Można oczywiście sterować nim ręcznie, jednak funkcja 'Auto' zadba o całe działanie. W odpowiednim momencie oczyszczacz będzie pracował pełną parą, by po osiągnięciu optymalnego efektu, przełączyć się na minimalne obroty lub nawet wejść w tryb czuwania. Sharp KC-A50EUW posiada także zamontowane kółka, aby można było z łatwością go transportować (np. w dzień może stać w salonie, a na noc w sypialni). Panel ma blokadę rodzicielską, także dzieci nie zmienią ustawień urządzenia.

5 Stopni filtracji

  1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak: sierść, kurz, okruchy itp.
  2. Filtr węglowy: usuwa z powietrza m.in. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren oraz nieprzyjemne zapachy
  3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje mikroskopijne zanieczyszczenia - wnikające do krwiobiegu pyły PM2.5, chorobotwórcze bakterie i wirusy
  4. Filtr nawilżacza: usuwa kamień, osad i mikroorganizmy z wody. Jest to jednocześnie mata ewaporacyjna, oddająca wilgoć do powietrza
  5. Plasmacluster: wytwarzając rodniki hydroksylowe na powierzchni wirusów, bakterii czy zarodników grzybów, skutecznie je neutralizuje