Reklama

Układanki Lite-Brite już od 1967 roku, kiedy to wprowadziła je na rynek firma Hasbro, pozwalają dzieciom na twórczą zabawę światłem. Cała przyjemność tej rozrywki polega na komponowaniu dowolnych kształtów za pomocą specjalnych kolorowych elementów. Te barwne kołeczki wsuwa się do małych otworków umieszczonych na podświetlanej podkładce, uzyskując tym samym rozświetlony obrazek.

  Korzystając z Lite-Brite dzieci mogą realizować własne koncepcje, pobudzając przy tym swoją wyobraźnie i kreatywność lub też czerpać z gotowych wzorców, które będą doskonałą inspiracją dla początkujących artystów.   Maluchy dostają w swoje ręce osiem rodzajów kolorowych kołeczków: zielony, niebieski, czerwony, żółty, pomarańczowy, różowy, fioletowy oraz bezbarwny, co daje olbrzymie możliwości tworzenia nawet bardzo skomplikowanych obrazków.

Obecnie dzieci mogą także pobawić się korzystając z przestrzennych kostek, przenośnych modeli lub wręcz wirtualnej wersji układanek Lite-Brite.   Ponadto firma Basic Fun, we współpracy z Hasbro, odświeżyła tę klasyczną markę, wprowadzając do niej szereg ulepszeń i nowych funkcji. Główną innowacją ma być zmiana charakteru kołków, która to wraz z pozostałymi udoskonaleniami, przeniesie cały proces kreacji na zupełnie nowy poziom. Nowe modele będą dostępne w sprzedaży jesienią tego roku.

Producent: Hasbro

Kup tutaj