Reklama
Rozwój dziecka

Podczas wychowania dziecka rzadko towarzyszą nam książki, które w fachowy sposób opisują etapy rozwoju naszej pociechy. Często nie zdajemy sobie sprawy, ze niektóre zachowania naszego dziecka mogą nie wynikać z nieposłuszeństwa, a są naturalnym etapem w rozwoju malca. Często rodzice porównują swoje dziecko do innych szkrabów, nie zawsze te porównania wypadają korzystnie i zaczyna się myślenie, a czy z moim dzieckiem wszystko jest w porządku, czy prawidłowo się rozwija. Aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów i jeszcze lepiej poznać swoje dziecko, sięgnijmy po fachową lekturę.


Poradnik dla rodziców Rozwój dziecka od 0 do 3 lat i Rozwój dziecka od 3 do 6 lat to dwie pozycje autorstwa znamienitych autorów, którymi są Joshua D. Sparrow, i Thomas B. Brazelton. Są to obowiązkowe książki w biblioteczce każdego rodzica. Jest to prawdziwe kompendium wiedzy na temat procesów rozwojowych, które przechodzi każde dziecko od narodzin do 6 roku życia. Lektura Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego to także źródło sprawdzonych porad opartych na pięćdziesięcioletniej praktyce pediatrycznej dr Brazeltona.

Autorzy omawiają najważniejsze zagadnienia dotyczące:

  • funkcjonowania rodziny,
  • zdrowia dzieci,
  • kształtowania różnorodnych umiejętności.

Dobre rady pozwolą przejść przez problemy:

  • z karmieniem,
  • z usypianiem,
  • przez naukę korzystania z toalety,
  • wyjaśniają i podkreślają przełomy rozwojowe, które często wiążą się z regresem rozwojowym i bardzo niepokoją rodziców.

Najważniejsze dla rodziców jest to, że każde dziecko rozwija się we własnym tempie i nigdy ten rozwój nie przebiega dokładnie tak, jak wzorzec zawarty w książkach. Rodzice, pamiętajcie, ze rodzicielstwo opiera się na błędach oraz wnikliwej ich analizie i wyciąganiu błędów.

Gdzie kupić

GWP od: 95,80