Reklama

Na Zachodzie przyszłe mamy wyprawiają takie przyjęcie nawet kilka razy podczas ciąży! U nas ten zwyczaj jeszcze się dobrze nie przyjął, ale powoli zaczyna gościć w naszej świadomości. Baby Shower to okazja do przyjemnego spotkania w gronie najbliższych i dodania otuchy przygotowującej się do porodu przyjaciółce czy córce. A Wy co o nich myślicie?

 

zAppledot/photo on flickr

 

 

  1. Huczna impreza czy kameralna herbatka?

To pierwsze pytanie, jakie musimy sobie zadać – czy chcemy urządzić małe spotkanie dla najbliższych, czy raczej sporą imprezę, na którą zaprosimy wszystkich znajomych? Niewielkie przyjęcie najlepiej zorganizować w domy przyszłej mamy, ewentualnie w kawiarni. Większe – w ogrodzie (jeśli pogoda na to pozwala) bądź w restauracji. Pamiętajmy – weźmy pod uwagę kondycję głównej bohaterki tego dnia! Jeśli do porodu nie zostało wiele czasu, a nie czuje się ona najlepiej, zdecydujmy się na minimalistyczną opcję.

 

  1. A może impreza tematyczna?

Oczywiście – podstawowym tematem będzie nienarodzone dziecko, i to wokół niego krążyć będą wszystkie inne pomysły. Możemy jednak zaplanować Baby Shower w klimacie „dziki zachód”, „zoo”, czy też nawiązujący do ulubionego filmu przyszłej mamy. Wtedy dekoracje, przekąski, ewentualne prezenty powinny być związane z tematyką. To prawdziwe wyzwanie i świetna zabawa! Nie masz pomysłu na zabawę tematyczną? Wiele znajdziesz tutaj: karaspartyideas.com.

 

  1. Lista gości i zaproszenia

Wiemy ile osób chcemy zaprosić? Znamy datę i tematy imprezy? Czas na stworzenie listy gości. Następnym krokiem będzie przygotowanie zaproszeń – im bardziej pomysłowe będą, tym lepiej. Nie może w nich zabraknąć dziecięcych nawiązań! Sprawdzą się ciekawe kształty zaproszeń np. śliniaczki, pieluszki, smoczki, a także oryginalne dekoracje. Część mam decyduje się na zamieszczenie w zaproszeniu zdjęcia USG swojej pociechy. Inspiracji "zaproszeniowych" możemy szukać na invitesbaby.com.

 

Źródło: invitesbaby.com

4. Dekoracje

Nasze maleństwo już teraz zasługuje na wszystko, co najlepsze! Udekorujmy dom i pokażmy radość z nowego członka rodziny. Kolorowe balony, serpentyny, dziecięce ubranka i zabawki – wszystko to będzie jak najbardziej na miejscu. Jeśli do tego organizujemy imprezę tematyczną, nie zapomnijmy o nawiązujących do myśli przewodniej spotkania akcentach.

 

  1. Przekąski

Sałatka owocowa? Muffinki? A może karkówka z grilla? Wybór przekąsek nie jest trudny, zdecydujmy się po prostu na to, co lubimy. Nie obejdzie się jednak bez pomysłowego Baby Shower Cake. Jego wniesienie to jeden z ważniejszych punktów programu. W Internecie znajdziemy wiele inspiracji, dzięki którym przygotujemy takie cudeńka, jak tort w kształcie pieluszek czy zabawnych stworzonek.

Flying Pig Party Productions/photo on flickr

 

 

  1. W co się bawić?

Wybór atrakcji na Baby Shower zależy przede wszystkim od upodobań naszych znajomych. Warto jednak wykazać się pewnym dystansem do siebie i poczuciem humoru, organizując wesołe gry i zabawy związane z nienarodzonym jeszcze dzieckiem. Może być to wspólne wymyślanie imienia dla malucha, zgadywanie kim będzie w przyszłości, czy też ćwiczenie ubierania na lalce. Dobrym pomysłem jest oglądanie przyniesionych przez gości zdjęć z ich dzieciństwa i odgadywanie, kto się na nich znajduje.

 

  1. Czas na prezenty!

Tradycyjne przyjęcie Baby Shower wiąże się z prezentami, które przyszła mama otrzymuje od swoich gości. Najczęściej są to rzeczy dla dziecka, choć czasem warto skupić się także na samej mamie i jej potrzebach. Organizując Baby Shower przemyślmy, jakich podarunków oczekujemy, i bez skrępowania powiadommy o tym najbliższych. Dzięki temu nie dostaniemy trzech kompletów śliniaczków, które i tak od dawna leżą kupione w szafce i czekają na swój wielki dzień. Oczywiście, weźmy pod uwagę możliwości finansowe swoich gości! Możemy też całkiem zrezygnować z prezentów – o tym również poinformujmy zaproszone osoby, aby uniknąć nieporozumień. Baby Shower ma być przede wszystkim okazją do wspólnego świętowania, nie procesją z darami!

 

 

  

Maria Paderewska
Redaktorka prowadząca www.zabawkowicz.pl. Współpracuje z agencjami PR, portalami internetowymi - świetny copywriter. Absolwentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UW .