Reklama

Wielka szkoła rysowania dla dzieci to  łatwe, zabawne ćwiczenia dla dzieci od 4 lat. Świetnie wymyślona pozycja dla dzieci i ich rodziców. Książeczka zawiera kilkanaście wzorów  rysunków, które tworzone są na bazie podstawowych figur geometrycznych: kółka, owalu, trójkąta lub czworokąta. Powstają z nich ulubione przedmioty i zwierzęta dzieci: żaglówki, samochody, traktory, zamki, kurki, pieski, słoniki, zajączki, misie, itp. Dzieci nie tylko uczą się rysowania, ale uczą się odróżniać, znajdować i kojarzyć kształty w swoim najbliższym otoczeniu.

Każda ilustracja książki ma swój wierszyk napisany w zabawny i prosty sposób, aby jeszcze bardziej przybliżyć dziecku rysowaną postać czy przedmiot. Mali artyści  rysują, a dorośli mogą w tym czasie czytać im wesołe wierszyki.

Ważne jest aby pozwolić dziecku wybrać jego ulubiony motyw do rysownia i wspólnie uczestniczyć w tworzeniu niepowtarzalnego „arcydzieła”. Bo każdy mały artysta wyraża to inaczej i czeka bardzo na opinię swoich najbliższych, dzięki takiej wspólnej pracy rodzi się jeszcze większa więź emocjonalna miedzy dzieckiem a rodzicem.  Podczas takiego wspólnego rysowania można układać różne historyjki i sprawiać, że wyobraźnia i kreatywność dziecka jeszcze bardziej rozwijają się na wielu płaszczyznach.

Wydawnictwo:  Oficyna Wydawnicza Delta W-Z

kup tu ...