Reklama

Dzieci zafascynowane rodzicami, obserwują ich i naśladują, ucząc się od nich wielu rzeczy- dzięki temu dużo szybciej się rozwijają . Wcielając się w role rozwijają swoją fantazję, czują się ważne i nabierają poczucia wartości. Kiedy dziecko jest troszkę starsze, należy rozpocząć naukę samodzielności i odpowiedzialności w kuchni. Własna kuchnia umożliwia zabawę w gotowanie  Małym Szefom Kuchni tworząc pełen kolorów i pomysłów świat. Korzystając z niej dzieci uczą się podstawowych czynności jakie należy wykonywać : mycia rąk przed posiłkiem, sprzątania po sobie, ostrożnego obchodzenia się z wodą. Większość takich aktywności rozwija małą motorykę dzieci.

Jedna z mam odpowiadając na zainteresowanie kuchnią swojej trzyletniej córeczki stworzyła serię mini mebele dla dzieci - bardzo realistycznych przypominających nasze kuchenne sprzęty.   Prototyp powstał ze starej szafy, która stała w piwnicy. Następne modele Mini Zestawów Kuchennych powstały z płyt laminowanych i wykończone taśmą PCV.

Zastawy mogą być oryginalnym prezentem dla dziecka - są bardzo realistyczne . Zabawa mini-kuchniami przyzwyczaja dzieci do przedmiotów domowego użytku. Dzięki systemowi do wieszania ubrań dziecko usprawnia zdolności manualne - dla trzylatki zawieszenie ściereczki na plastikowej żabce nie jest na początku proste.

W skład wyposażenia wchodzi między innymi:
  • prawdziwa bateria
  • metalowe miski
  • mini ociekacz na akcesoria
  • haczyki na akcesoria
  • metalowe palniki
  • ruchome kurki w kuchence

Ponieważ każdy lubi coś innego ANULA13 w swojej ofercie ma różne modele z różnymi wyposażeniami. Więcej o kuchenkach dowiecie się na stronie: http://www.anula13.pl

 

Zestawy mini-kuchnia to pretekst do bardzo wciagającej zabawy, dziecka nie ma  przynajmniej przez godzinę jak zaczyna się bawić w gotowanie. Gdy przychodzą koleżanki i koledzy słyszę jak przy wspólnej zabawie, naśladując nas dorosłych, przekazują sobie różne informacje  które my dorośli powiedzieliśmy wcześniej. Przekonałam się że nic na siłę - dziecko przyswaja nawyki z ciekawostek- bawiąc się zlewem uczy się że kran to przyjaciel - teraz nasza trzylatka z chęcią przed każdym posiłkiem myje raczki i wie już, że kurek czerwony to ciepła woda a niebieski to zimna. Przy zabawie pokazaliśmy dziecku jak się myje rączki - że nie jest to tylko zamoczenie paluszków w wodzie. Przy okazji opowiedzieliśmy jej tego dlaczego trzeba myć rączki , co to są bakterie. Gdy myje garnuszki ( bo czasami nalewamy jej wody do misek ) uczy się że porządku i ostrożnego obchodzenia z wodą. Teraz jak coś rozleje sama po sobie sprząta - dzięki temu zestawowi utkwiło jej w pamięci, że jak coś rozleje trzeba wytrzeć. Dzięki systemowi do wieszania ubrań dziecko usprawniło zdolności manualne. Teraz zawiesza ściereczki, zmiotkę, szufelkę i inne przedmioty na swoim miejscu.

Pod zlewem jest miejsce na kosz. Wszystkie papierki po lizakach czekoladkach i cukierkach tam lądują - bo mama ma kosz na śmieci i dziecko też ma swój kosz - podczas zabawy wyjaśniałam dziecku znaczenia kosza, że nie wolno wyrzucać papierków na podłogę lub na ziemię. Dzięki takim rozmową wzrasta już w tym wieku świadomość małego dziecka na temat ekologii. Po każdej zabawie sprzątamy - zestaw ma półeczki, otwierany piekarnik, haczyki dużo różnych możliwości na uporządkowanie zabawek - jedne wieszamy inne ustawiamy.