Reklama

Nawet w dzisiejszych czasach wciąż widać wyraźny podział na zabawki skierowane do chłopców i dziewczynek, co później niestety może negatywnie przekładać się na ważne wybory życiowe dorastających dzieci. Dziewczynki dostające do zabawy jedynie słodkie zwierzątka i laleczki nie mają okazji rozwinąć w sobie pasji małego budowniczego czy technologa. A przecież zainteresowanie daną dziedziną rozpoczyna się już w najmłodszych latach. Jeśli dziecko nie miało okazji czegoś spróbować są niewielkie szanse, że jako młoda osoba zechce rozwijać się w tę stronę.

GoldieBlox

 

Właśnie ten problem leżał u podstaw powstania zabawek inżynierskich typu GoldieBlox czy Roominate, które to mają zachęcić dziewczynki do późniejszego wyboru kierunków matematycznych i inżynierskich wciąż zdominowanych przez mężczyzn. Powstały one z myślą o zaszczepieniu w nich pewność siebie i zainteresowania technologią. Zabawki te inspirują do tworzenia, budowania i poszukiwania nowych rozwiązań, pobudzają ciekawość świata, rozwijają zdolności przestrzenne oraz inteligencję. Przy czym ich kolory i forma skierowane są wybitnie do dziewczynek, co zdecydowanie odróżnia je od większości tego typu produktów.

Roominate

 

Zabawki takie jak GoldieBlox i Roominate mają za zadnie uświadomić nowemu pokoleniu, że dziedziny inżynierskie są w takim samym stopniu dostęne dla mężczyzn i kobiet. Liczy się tylko pasja i zainteresowanie, pobudzane i pielęgnowane od najmłodszych lat.

Roominate

Producent: GoldieBlox

Producent: Roominate