Reklama

Uczymy dzieci mówić, tłumaczymy im świat, ale często najtrudniej opowiada się nam o emocjach. Złość, smutek, radość czy codzienne rozstawanie się z mamą, która musi iść do pracy.  Aby wytłumaczyć dzieciom co czują inni w różnych sytuacjach, podporą będą Edukacyjne książeczki o emocjach "Moje Emocje" (46 PLN). Kolorowe książeczki po których można powielekroć malować uczą mowy ciała, tłumaczą gesty, grymasy. Dzieci mogą same dorysować uśmiechniętą lub smutną buzię postaci wczuwając się w jej uczucia.

Bajki napisane są tak, aby pomóc rodzicom w wytłumaczeniu dzieciom trudnych emocji. Podpowiadają też jak pracować z dzieckiem aby obok moralizującego przekazu było tez dużo wspólnej zabawy. Widać rękę psychologa :)

Przez każdą historię prowadzi nas rymowanka opisująca perypetie każdego z nas.  Dzieci mogą się zastanowić dlaczego czasem mama jest smutna, a kolega płacze. Doskonale sprawdzą się w sytuacjach gdy mama wraca do pracy, pojawia się młodsze rodzeństwo czy maluch wybiera się do przedszkola.

 Zestaw składa się z pięciu książeczek zapakowanych w praktyczną teczkę dla dziecka:

  1.  „Ja Krzyś i mój miś” to jedna z bajeczek o złości Julki, której Krzyś zabrał ulubioną zabawkę – misia oraz o smutku Krzysia, który w końcu oddał misia.
  2. „Mój garaż dla auta” to bajeczka o tym, jak Krzyś nauczył się, że dzieci mają prawo czuć złość, ale nie wolno im gryźć.
  3. „Mama i mój kocyk” to bajeczka o tym, co zrobić, by dziecko zaakceptowało sytuację, w której zostaje pod opieką niani.
  4. „Mój mały brat” to bajeczka o tym, co zrobić w nowej sytuacji dla dziecka, gdy pojawia się młodsze rodzeństwo.
  5. „Julka, Patryk i ja” to bajeczka o tym, co może zdziałać słowo „przepraszam”.

Książeczki przygotowano na zmywalnym papierze, by dziecko mogło wielokrotnie rysować buzie wyrażające odpowiednie emocje.

Wydawnictwo Leonardo School