Reklama

Pirografia to sztuka zdobienia przedmiotów ze skóry, z drewna lub korka za pomocą rozgrzanego do czerwoności rylca, którym wypala się ornamenty, rysunki itp.
Wypalać można różne wzory symbole, delikatnie dotykając pirografem do powierzchni zdobionego przedmiotu.

W wypalanie mogą bawić się zarówno dzieci, jak i profesjonalni artyści.
Za pomocą pirografu można ozdabiać zwykłe sprzęty kuchenne, zabawki, robić samemu wizytówki na drzwi i zakładki do książek, biżuterię, ozdoby świąteczne.  Można "rysować" obrazki, portrety, dekorować kasetki, skrzyneczki, pudełka itp. Osoby bardziej zaawansowane potrafią za pomocą pirografu wyczarować prawdziwe dzieła sztuki, np. ozdabiając w ten sposób instrumenty muzyczne.

Wypalarka przeznaczona dla starszych dzieci i dorosłych. Ma kilka końcówek, które umożliwią zdobienia i wiele możliwości wypalania wybranego wzoru. Fajna aktywność i duża satysfakcja jak wyjdzie nam to co sobie zaplanowaliśmy. Oczywiście do tego wypalania potrzebujemy  drewno. Może być różnego kształtu od bardzo prostych form na początku jak kółko, kwadrat czy prostokąt do bardziej skomplikowanych jak pudełeczko na biżuterię czy ramka.

Wadą jest to, że jak się robi coś jedną końcówką i chce się  zmienić na drugą to musimy poczekać aż wystygnie całkowicie ta poprzednia aby się nie oparzyć. Wtedy odkładamy wypalankę na specjalną podpórkę i czekamy cierpliwie. Jeśli mamy pod reka kombinerki - możemy zmienić końcówki od razu.

Fajna rzecz i umiejętność. Łatwa w obsłudze. Można zrobić fajne i oryginalne prezenty szczególnie teraz kiedy zbliżają się święta.

dluta.pl