Reklama

Piłki do siedzenia przeznaczone są do zabawy, gimnastyki oraz rehabilitacji w przypadku dzieci z zaburzeniami równowagi i osłabioną siłą mięśniową. Przede wszystkim jednak prowokują do "aktywnego siedzenia" , pozwalając na bujanie we wszystkich kierunkach. Piłka automatycznie reaguje na każdy ruch ciała, w wyniku czego przez cały czas angażuje do pracy mięśnie, które odpowiedzialne są za utrzymanie prawidłowej postawy,     zmniejszając ryzyko wystąpienia wad kręgosłupa. Można ją wykorzystać jako alternatywne siedzisko do oglądania bajki czy korzystania z komputera, a nawet podczas odrabiania pracy domowej. Według badań siedzenie na piłce pozwala lepiej skupić się dzeciom na obserwowanych i przyswajanych bodźcach informacyjnych. Ponadto użyta do ćwiczeń wzmacnia układ mięśniowy, zdolności koordynacji oraz reakcje równoważne.

Piłki SITnGYM Gymnic wyposażone są w dodatkowe wypustki zwiększające stabilności podczas siedzenia lub ćwiczeń. Wykonane są z wytrzymałego i przyjemnego w dotyku PVC oraz dostępne w różnych rozmiarach. Piłki te mogą być jednobarwne lub przezroczyste w wielokolorowe gwiazdki. Te ostanie będą szczególnie atrakcyjne dla dzieci i zachęcą je do ćwiczeń oraz codziennego korzystania z tej praktycznej pomocy stymulującej ciało i zmysły.

Istnieje również możliwość zakupu piłki z pokrowcem bez wypustek, ale ze stabilizującym pierścieniem.

Wybierając piłkę należy pamiętać o dostosowaniu jej rozmiaru do wzrostu użytkownika.

Siedzisko dla dziecka Gymnic:

  • wypustki zapewniają stabilne podparcie na podłożu,  
  • wspomagają dynamiczne siedzenie, 
  • kształtują nawyk utrzymania prawidłowej postawy ciała, 
  • wzmacniają układ mięśniowy, zdolności koordynacji oraz reakcje równoważne,
  • wykonane z wytrzymałego materiału PVC,  
  • atrakcyjny wygląd.  

Piłki Gymnic produkowane są w Europie i są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, gdyż do ich produkcji nie używa się rakotwórczych zmiękczaczy na bazie ftalanów, jak ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych produktów wytwarzanych w Chinach.

Według amerykańskiego czasopisma Authism wszystkie piłki i skoczki Gymnica znajdują się w czołowej dziesiątce prezentów dla nadpobudliwych dzieci.

Dystrybutor: Klubben

Klubben