Reklama

Fascynująca gra... i czas podróży mija niepostrzeżenie!

Poniżej prezentujemy propozycje zabaw, które uatrakcyjnią czas spędzany w samochodzie czy pociągu podczas wakacyjnej wyprawy.

Gra w pakowanie

Każdy z graczy wymienia po kolei nazwę przedmiotu, który zapakował do walizki. Pierwszy gracz rozpoczyna zabawę, mówiąc "Spakowałem moją walizkę... ", a następnie wymienia jedną rzecz, którą schował. Na przykład: "...i włożyłem do niej ręcznik".

Następna osoba dodaje kolejną rzecz. Powie na przykład: "spakowałem moją walizkę i włożyłem do niej ręcznik i budzik".

Kiedy gracz pominie jakiś przedmiot z listy, przegrywa grę.

Gra toczy się, dopóki nie zostanie tylko jeden gracz.

Kategorie

Pomyślcie o pięciu kategoriach różnych rzeczy. Na przykład: owoce, sporty, kraje, zwierzęta oraz imiona chłopców.

Teraz wybierzcie jedną literę, na przykład ”B”. Każdy z graczy powinien mieć dwie minuty na napisanie rzeczy zaczynających się na literę "B", które pasowałyby do każdej z kategorii: owoc - banan; sport - badminton; kraj - Brazylia; zwierzę - borsuk i tak dalej.

Gracz otrzymuje jeden punkt za każdą uzupełnioną kategorię oraz dwa punkty, jeśli poda odpowiedź, której nikt inny nie wymienił. W każdej kolejnej rundzie zmieniajcie początkowe litery. Pierwsza osoba, która uzyska 50 punktów, wygrywa.

Dwadzieścia pytań

Jedna osoba myśli o jakiejś znanej osobie, miejscu lub rzeczy, może to być na przykład Napoleon czy Statua Wolności. Następnie ktoś inny zadaje do 20 pytań, aby z ich pomocą zgadnąć, o kogo lub o co chodzi. Jedyne dopuszczalne podpowiedzi to tylko "Tak" lub "Nie". Pytania kierujemy w pierwszej osobie. Na przykład: "Czy jesteś osobą?" - tak! "Czy wciąż żyjesz?" - nie!

Wygrywa ten, kto pierwszy odgadnie właściwą odpowiedź. Ten, kto wygra, rozpoczyna kolejną rundę. Teraz to on wciela się w jakąś postać lub rzecz.

Podróże małe i duże - niezwykłe gry i zabawy dla chłopców
Książka tryska poczuciem humoru i jest kopalnią wesołych pomysłów. Zamieszczone w niej gry i zabawy są idealne na wakacje i wycieczkę, na słońce i deszcz! Z nią nikt nie marudzi, wszyscy miło i beztrosko spędzają czas!
Skierowana jest do wszystkich chłopców, którzy będą świetnie się bawić, spędzając czas na wesołych grach, pomysłowych kwizach i zaskakujących zgadywankach. Powinni sięgnąć po nią rodzice, wychowawcy i opiekunowie kolonii- wszyscy organizujący dziecom wolny czas!