Reklama

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie dłuży się szczególnie dzieciom. Kiedy przyjdzie do nas Mikołaj? Czy niedługo ubierzemy choinkę? I inne pytania tego typu padają w grudniu wyjątkowo często. Czas dla maluchów to pojęcie wyjątkowo abstrakcyjne, więc odpowiedź typu za trzy tygodnie zupełnie nie satysfakcjonuje dziecka i za kilka dni dorośli mogą znowu spodziewać się szeregu podobnych pytań. Jednak ten okres wyczekiwania uatrakcyjnić może kalendarz adwentowy, który posłuży dziecku do odliczania dni jakie zostały jeszcze do upragnionych świąt. Jest to bardzo przyjemna tradycja, która osłodzi najmłodszym niezwykle dla nich długie tygodnie dzielące je od Bożego Narodzenia.

 

Ciekawą propozycję kalendarzy adwentowych posiada w swojej ofercie Playmobil. W każdym opakowaniu znajdują sie małe okienka do codziennego otwierania, kryjące miniaturowe zabawki. Dzieci mogą je później wykorzystać do uzupełnienia załączonej barwnej dioramy i odgrywania wymyślonych scenek. Zestawy tematycznie związane z Bożym Narodzeniem będą stanowiły idealną świąteczną dekorację dziecięcego pokoju. Uroczy aniołek, elf - pomocnik i Święty Mikołaj szykujący prezenty dla dzieci lub dokarmiający leśne zwierzątka na pewno spodobają się najmłodszym, którzy z niecierpliwością będą oczekiwać co jeszcze kryje się w zamkniętych okienkach.

Kalendarz adwentowy Bożonarodzeniowa poczta

 

Nie mniejszą radość sprawią dziecku również inne zestawy, które raczej nawiązują do zainteresowań i pasji malucha. Wyprawa archeologiczna, Piracka grota skarbów czy Wesele księżniczki pozwolą maluchom na uzupełnienie makiet i zabawę zarówno samodzielną, jak i z kolegami czy rodzeństwem. Dochodząca każdego dnia nowa zabawka będzie wzbogacać kolekcję i dawać podstawy do wymyślenia nowej historii.

Kalendarz adwentowy Wyprawa archeologiczna

 

Każdy z tych kalendarzy adwentowych pokaże maluszkowi, że nawet bardzo długie oczekiwanie może być przyjemne. Kolejne dni niosąc ze sobą nowe niespodzianki, dodają temu okresowi magii. Jest to również szansa na przybliżenie dziecku koncepcji czasu. Otwierając kolejne okienka uświadamia ono sobie, że mija kolejny dzień, a tym samym jeden dzień mniej dzieli je od świąt. A to jest już powód do radości.

Producent: Playmobil

Playmobil