Reklama

Pojawienie się małego człowieka na świecie niesie za sobą wiele radości ale również wiele obaw. Najwięcej związanych jest z karmieniem i przygotowywaniem posiłków. Karmienie piersią jest naturalne i zaspokaja wszystkie potrzeby żywieniowe dziecka jednak coraz więcej matek decyduje się na karmienie butelką i nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że posiłki zostaną przygotowane w prawidłowy sposób a akcesoria do karmienia będą utrzymane w czystości.

Musimy pamiętać że standardowy proces czyszczenia butelek nie usuwa wszystkich zabrudzeń z ich wnętrza i tym samym nie chroni dzieci przed bakteriami wywołującymi dolegliwości żołądkowe i inne choroby. Tylko sterylizacja butelek gwarantuje bezpieczeństwo podczas karmienia dziecka. Zanim użyjesz butelki dowiedz się,w jaki sposób możesz ją odkazić.
  • Najpopularniejszą metodą sterylizacji jest wygotowywanie. Wystarczy włożyć smoczek i butelkę do garnka zalać wodą i gotować około 15 minut. Pamiętajmy aby po każdym posiłku opłukać butelkę w zimnej wodzie.
  • Możemy również sterylizować butelki w specjalnym sterylizatorze parowym, który ułatwi nam życie. Butelki są w nim dezynfekowane nasyconą parą wodną w temperaturze 100 stopni. Proces sterylizacji zajmuje od 8 do 12 minut. Sterylizacja ta jest szybka i nieskomplikowana a naczynia przechowywane w szczelnie zamkniętym urządzeniu są sterylne przez kilka godzin. Jedynym minusem jest cena takiego urządzenia.
  • Kolejną metodą dezynfekcji butelek jest sterylizacja chemiczna, wykorzystujemy przy niej specjalne tabletki. Niestety naczynia poddane tego typu zabiegowi mają nieprzyjemny zapach i posmak chloru, co zniechęca dzieci do jedzenia.