Reklama
Gigantyczny nadmuchiwany gargulec

Gargulce od wieków umieszczane były na dachach domów w celu ochrony przed złem, gdyż - jak niegdyś wierzono - wszelkie demony uciekają, gdy zobaczą własną podobiznę. Tym razem jednak zamiast klasycznej kamiennej dekoracji proponujemy gigantycznego nadmuchiwanego gargulca , który będzie górował nad przydomowym trawnikiem, dostarczając dzieciom mnóstwo uciechy i przyciągając spojrzenia sąsiadów.

Ponad 4,5 metra wysokości maszkaron siedzący na pazurzastych łapach może poruszać głową z boku na bok, omiatając okolicę czujnym spojrzeniem czerwono - żółtych oczu. Dzięki zamyślonemu uśmiechowi z wystającymi kiełkami i zabawnym różkom wydaje się mieć jednak łagodniejsze usposobienie niż jego średniowieczny protoplasta. Wykonany został z wytrzymałego poliestrowego materiału, używanego również do produkcji nowoczesnych morskich żagli.

Gargulec podświetlony jest od wewnątrz za pomocą czterech zintegrowanych 7-watowych żarówek, których czas pracy szacowany jest na około 3000 godzin. Dzięki łagodnemu oświetleniu idealnie nadaje się do dziecięcych zabaw po zmroku oraz udekorowania trawnika na czas Halloween. Niezależnie jednak do czego zostanie wykorzystany jego właściciele mogą spodziewać się małego tłumku przed ogrodzeniem.