Reklama
 • Materiał:
 • kubki do picia z tektury albo styropianu,
 • karton w kolorze białym,
 • resztki filcu w kolorze żółtym, czerwonym i zielonym,
 • gumowe nitki albo włóczka w kolorze żółtym, czerwonym i zielonym,
 • po dwa drewniane koraliki w kolorze żółtym, czerwonym i zielonym pośrednicy 12 albo 15 mm,
 • akrylowe farby matowe albo farby plakatowe w kolorze białym, żółtym, czerwonym i zielonym,
 • patyczki do szaszłyków.

 

Wykonanie:

 1. Kubki malujemy farbą akrylową tak, aby je dobrze pokryła i zostawiamy do wyschnięcia. Następnie płaską stroną patyczka do szaszłyków robimy na kubku białe kółka.  
 2. W każdym kubeczku robimy igłą otwór na środku dna. Przewlekamy gumową nitkę albo włóczkę i wewnątrz kubka zawiązujemy drewniany koralik. Na drugim końcu nitki przymocowujemy drugi koralik.  
 3. Głowy myszek wycinamy z kartonu według   szablonu . Malujemy mazakiem oczy, nos, buzię i wąsy. Czerwoną kredką podkreślamy policzki, rozcierając kredkę palcem. Płaską stroną patyczka do szaszłyków robimy na uszach myszki kółka w kolorze kubka.  
 4. Głowy myszek przyklejamy wewnątrz kubka na brzegu. Wąski kawałek filcu zawiązujemy im wokół szyi jako kokardę.

 

Źródło:  "Moja kolorowa księga ozdób z papieru. Pomysły dla małych rączek." , Wydawnictwo Jedność

 

Moja kolorowa księga ozdób z papieru
Papieru mamy pod dostatkiem... Och, a jest z czego wybierać... kolorowy, tektura, fotograficzny, brystol, falisty, transparentny... A zatem materiał dobrany! Jest nim papier! Teraz pora na narzędzia... Nie będą skomplikowane. Papier jak to papier potrzebuje nożyczek, kleju, nie pogardzi sznureczkiem, koralikami, szpileczkami... tu nie ma żadnych ograniczeń... Nożyczki w pogotowiu, klej też... Zabieramy się do pracy! Nieodzowny jest pomysł, i tu z pomocą przychodzi nasza kolorowa księga - skarbnica fantastycznych pomysłów! Małe rączki bez problemu stworzą piękne, uśmiechnięte zwierzątka, pajacyki i inne kolorowe ozdoby. Udekorują nimi swój pokój albo salę w przedszkolu...