Reklama

Kolejnym produktem firmy Wader, mającym na celu kształcenie dzieci w tematyce bezpieczeństwa jest zestaw Kid Cars 3d - Straż Pożarna. Ta wieloelementowa zabawka konstrukcyjna składa się z 3 samochodzików, podwójnego parkingu i trzech metrów drogi.

Produkt jest kompatybilny z zestawami z serii Kid Cars i Kid Cars Sport co pozwala na łączenie elementów i niekończące się możliwości rozbudowy. Dzięki systemowi łączeń dzieci bez demontażu będą mogły przenieść stworzone przez siebie trasy. Zabawka pobudza do kreatywnego myślenia i wpływa na poprawę umiejętności manualnych.
Producent zapewnie o maksymalnym bezpieczeństwie użytkowani.
Zestaw posiada certyfikat bezpieczeństwo dzieci CE.>

Dystrybutor Wader 

Straż pożarna firmy WADER - testuje Marysia


Marysia ma 3 lata i uwielbia samochody. W związku z tym wiadomo było, że zestaw dla straży pożarnej jest dla niej strzałem w dziesiątkę. zdjęcie 1
Pierwsze wrażenie nas w tym utwierdziło – wielkie pudło, niewiele mniejsze od Marysi, wzbudziło wielki zachwyt. Na dodatek można było wyrzucić całą zawartość za jednym razem!

 

Potem przyszedł czas na układanie dróg i budowanie remiz.  Okazało się, że drogi muszą układać w dużej mierze rodzice, bo system jest tak wymyślony, żeby nie był łatwy do rozłożenia… ale przez to – i do złożenia! Sadzenie drzew, oklejanie wszystkiego naklejkami, które były załączone w opakowaniu, ustawianie słupków i barierek było już okazją do wykazania pełnej samodzielności i fantazji.

No i trzy samochody strażackie, które mogą jeździć razem jak pociąg lub każdy oddzielnie!  Zabawa na sto dwa…
To, czego zabrakło mi w tym zestawie, to helikopter i ludziki – łatwiej byłoby wymyślać historyjki i kształtować wyobraźnię dziecka. Trochę do życzenia pozostawia też wygląd – kolory są ładne i żywe (czerwony, żółty), ale figurki samochodzików, czy remizy – zbyt uproszczone. Chciałoby się na przykład, żeby „koguty” w wozach strażackich były prawdziwe, a nie naklejone. Biorąc jednak pod uwagę relację ceny do jakości, rachunek wydaje się korzystny.

Zabawy jest dużo, po kilku dniach na tory wjechały inne samochody, doszły ludziki mieszkające wcześniej w domu, dzięki czemu układy torów i odgrywane historyjki są twórczo rozwijane. No i ważna rzecz – dzięki naklejkom zabawka uczy dzieci telefonu alarmowego 112!

Witamy,

Zestaw Straży Pożarnej testował 16 miesięczny Miłosz. Szybko jednak
okazało się, że zabawa w STRAŻAKA przynajmniej na razie... mało
pasjonuje Miłka :( ale w zamian malec odkrył nowe funkcjonalności
zabawki. Dołączone do zestawu 3 pojazdy strażackie opuściły wyznaczoną
trasę i rozpoczęły „swobodny” wyścig po pokoju, budynek remizy
wielokrotnie posłużył jako siedzisko a cała, starannie połączona na
razie przez tatę, jednopoziomowa konstrukcja pozwoliła Miłoszowi na
sprawdzenie własnych sił :) z wielkim uporem nie tylko przenosił ją z
jednego miejsca na drugie ale także próbował demontować poszczególne jej
elementy.

 

 

Zabawka posiada niebezpieczne dodatki: wykonane z twardego plastiku,
ostro zakończone drzewka, liczne papierowe naklejki natomiast brakuje
jej kilku ruchomych, świecących i dźwiękowych elementów dzięki którym
zestaw stałby się bardziej interesujący dla malucha w wieku 1+.

Pozdrawiamy,
Miłosz i Sylwia