Reklama
Teatrzyk lalek w przedszkolu waldorfskim

Zabawa jest najważniejszym zajęciem małego dziecka, ma ogromne znaczenie dla rozwoju i dalszego życia człowieka, a zaniedbań w sferze zabawy nie da się nadrobić.

Pedagogika waldorfska stawia w centrum uwagi zabawę, taką która jest "głęboka" i aktywizuje wszystkie siły wewnętrzne oraz stawia na to, by w przedszkolu górowała ona nad nauką szkolną. Książka Freya Jeffke "Teatrzyk lalek w przedszkolu waldorfskim" zawiera wiele ciekawych wskazówek dotyczących organizacji dziecięcego teatrzyku. Możemy w niej znaleźć sposoby wykonania laleczek i zwierząt z chust, laleczek stojących czy marionetek, które posłużą jako aktorzy w sztuce.

W książce znajdziemy porady i wskazówki dotyczące organizacji teatrzyku, sposobu poruszania lalkami, odgrywania przedstawienia. Kukiełki wykonane samodzielnie przez dzieci staną się dla nich szczególnie ważne, a zabawa w teatr pobudzi wyobraźnię, nauczy wyrażania emocji, otworzy na kontakt ze światem i na innych ludzi. "Teatrzyk lalek w przedszkolu waldorfskim" to cenna lektura dla rodziców i wychowawców młodszych dzieci.

Oficyna Wydawnicza IMPULS