Reklama

Kiedy na świat przychodzi małe dziecko, spieszymy by je powitać i pogratulować szczęśliwym rodzicom. Nie wypada jednak pojawiać się u nich z pustymi rękami. Choć maluch z całego grona będzie najmniej zainteresowany tym, co dostał, warto przemyśleć decyzję o kupnie prezentu dla dziecka, tak żeby wszyscy byli zadowoleni.

Przydatne od zaraz

Pojawienie się malucha wiąże się zawsze ze sporymi wydatkami. Jeżeli chcemy odciążyć nieco rodziców i ofiarować im coś wyjątkowego, a zarazem praktycznego, zainwestujmy w porządne łóżeczko lub kołyskę dla dziecka.

Aby maluszek spał spokojnie, możemy podarować mu również przyjemną dziecięcą pościel lub mięciutki kocyk. Na rynku dostępne są także różnego rodzaju gadżety ułatwiające zasypianie i monitorujące dziecięcy pokoik.  

Nie tylko zmęczona i zagubiona, młoda mama, ale także niemowlę, docenią urządzenie WhyCry Mini.  Usprawni ono komunikację pomiędzy rodzicem i dzieckiem, dzięki czemu będzie więcej czasu na odpoczynek i mniej wylanych łez.

W codziennej higienie dziecka niezbędny jest wygodny przewijak.  Pomoże on zachować porządek w domu, może być on także ciekawym elementem dekoracyjnym.

Ponadto trafionym upominkiem może okazać się pilniczek niemowlęcy do obcinania maleńkich paznokietków dziecka.

Dla nowego członka rodziny, który rośnie w oczach, ciekawym upominkiem, na początku dla mamy, potem również prezentem dla malucha, będzie bukiet kwiatów wykonany z ubranek dla dzieci.

Coś na przyszłość

Rodziców z pewnością ucieszy każdy prezent, także ten, którego użyją dopiero po kilku czy kilkunastu miesiącach. Przydatne będą zastawy obiadowe dla najmłodszych – kubeczki, talerzyki i inne drobiazgi, które umilą czas posiłku nawet największemu niejadkowi.

Zabawki

Z czasem także maluch doceni wszystkie zabawki, które ofiarujemy mu już dziś. Najlepiej wybrać takie, które pobudzą zmysły dziecka i będą wspierać jego rozwój psychofizyczny (np. domek psa Patricka, Szalony Żółwik).

Niemowlę zaśnie bez trudu, jeśli będzie leżała obok niego zabawka do tulenia, która pachnie jak mama, albo pluszak rozświetlający ciemność dziecięcego pokoiku.

Z kolei rodzice dumni ze swojej pociechy chętnie zawieszą nad jej posłaniem ręcznie szyte literki, przedstawiające imię dziecka. Jeśli nie potrafimy zdecydować się na jeden prezent, możemy wybrać któryś z zestawów upominkowych (np. zestaw upominkowy BabyBow), zawierający urocze ubranka oraz maskotkę.